Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Проект закону про нацбезпеку докорінно змінили

20.03.2018

В комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони заявили про суттєві зміни в президентському законопроекті про нацбезпеку №8068.

Робоча група ще в процесі доопрацювання законопроекту та значно розширила його текст для критичних та інших правок, на яких наполягають, в тому числі, партнери з НАТО.

У проекті закону будуть більш чітко прописані засади нацбезпеки, які регулюються законодавством, а також терміни щодо суб'єктів та об'єктів нацбезпеки, будуть описані особливості нацзагроз та інше.

Також включено питання щодо системи цивільно-демократичного контролю, яку необхідно створити в рамках входження до НАТО.

Проектом передбачено процес реформування СБУ шляхом зміни її статусу і пропонується назва Спеціальний органо з правоохоронними функціями та військовим формуванням у складі.

В свою чергу реформована служба, зможе забезпечувати охорону державного кордону та буде займатися суто тими функціями, які мають забезпечити саме контртерористичну, антитерористичну діяльність та іншу правоохоронну діяльність в інших галузях, де це дозволено.

Наразі пропонується комітет з питань нацбезпеки наділити більшими функціями для отримання даних від новостворенного спецоргану.

Окрім того, передбачається, що звіти мають подаватися двічі на рік. Комітет установить відповідну форму звіту та інформацію, яку необхідно подавати.

Зазначається, що наразі в проекті закону передбачається дві вертикалі керівництва - головнокомандуючого та керівника об'єднаними силами, які можуть дублювати повноваження один одного.

У підсумку члени комітету домовилися, що в середу, 20 березня, ще попрацюють над законопроектом і доопрацьований документ подадуть для ознайомлення автору та головам фракцій. Якщо буде консенсус, то передадуть для розгляду парламентом у першому читанні у четвер, якщо ні - то перенесуть його розгляд на невизначений термін.

https://www.pravda.com.ua/news/2018/0...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
23.07.2025
Куди звертатися із заявою про шкоду, завдану керівником підприємства
Рівненський апеляційний суд скасував оскаржуване позивачем – приватним вищим навчальним закладом – судове рішення, яким місцевий суд відмовив йому в задоволенні позову про відшкодування матеріальної шкоди, завданої керівником підприємства – відповідачем у справі, та відповідно до ч...
23.07.2025
Актуальна судова практика КАС у складі Верховного Суду за червень 2025 року
Пропонуємо ознайомитися з оглядом актуальної судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду за червень 2025 року. В огляді відображено правові позиції колегій суддів КАС Верховного Суда, які матимуть значення для формування єдності судової практики при вирішенні публічн...
23.07.2025
Правила визначення ТОТ можуть змінити: законопроєкт
У чинному Податковому кодексі значна кількість норм передбачає прив’язку до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або які тимчасово окуповані Російською Федерацією. Законопроєктом їх пропонують вилучити? Більше за темою: Чи можна співпрацювати з юрособою, бенефіціар якої пе...
Кращі матеріали