Верховна Рада на засіданні 3 вересня прийняла Закон «Про концесію» (проект № 1046) - «прозоре ефективне адміністрування державних об'єктів».
Концесія визначається як форма здійснення державно-приватного партнерства, яка полягає в наданні концесієдавцем концесіонеру права на створення та/або будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення), та/або управління (користування, експлуатацію, технічне обслуговування) об'єктом концесії, та/або надання суспільно значимих послуг в порядку та на умовах, визначених концесійним договором, і передбачає передачу концесіонеру переважної частини операційного ризику, який охоплює ризик попиту та/або ризик пропозиції.
Концесійний договір укладається на строк, визначений у договорі, який має бути не менше 5 років та не більше 50 років, крім строку концесійного договору щодо будівництва та подальшої експлуатації автомобільних доріг, який має бути не меншим 10 років.
Об'єктом концесії не може бути державне майно, майно Автономної Республіки Крим та комунальне майно, щодо якого укладено договір оренди, до припинення дії такого договоруа також державне майно, що використовується у виготовленні та ремонті всіх видів зброї, яка перебуває на озброєнні Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законодавства військових формувань, Служби безпеки України.
Процедура передання підприємства у концесію буде займати строк, не менший 3 місяців - саме стільки часу необхідно для прийняття рішення про доцільність або недоцільність здійснення концесії. Воно буде прийматись сільськими, селищними, міськими, у тому числі об'єднаних територіальних громад, районними та обласними радами.
Законопроектом, зокрема, визначено:
Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію з 1 лютого 2020 року, крім деяких положень.
iportal.rada.gov.ua