Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Прийнято Кодекс «з Процедури банкрутство фізичних та юридичних осіб»

19.10.2018 563 0 0


Перехідні положення Кодексу : VІ. З моменту набрання чинності цим Кодексом (№ 8060) втрачає чинність Закон України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 28, ст. 940).

Протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Кодексом діють такі особливості реструктуризації заборгованності за іпотечними кредитами фізичних осіб в іноземній валюті:

1) Заборгованість за кредитами в іноземній валюті, яка виникла до набрання чинності цим Кодексом, та яка забезпечена квартирою або житловим будинком, що є єдиним місцем проживання сім’ї боржника, реструктуризується відповідно до плану реструктуризації або мирової угоди в порядку та на умовах, визначених цими особливостями.

2) Вимоги забезпеченого кредитора, які виникли з кредиту в іноземній валюті конвертуються у гривню по курсу Національного банку України на день відкриття справи про неплатоспроможність і погашаються боржником відповідно до плану реструктуризації в розмірі 100 відсотків від ринкової вартості такої квартири або житлового будинку, яка визначається оцінювачем, визначеним кредитором. Ця сума має бути зменшена пропорційно до частини тіла валютного кредиту який був погашений.

3) У разі, якщо загальна площа квартири, обтяженої іпотекою, не перевищує 60 квадратних метрів або житлова площа якої не перевищує 13,65 квадратних метрів на кожного члена сім’ї боржника, або якщо загальна площа житлового будинку, обтяжених іпотекою, не перевищує 120 квадратних метрів, відсоткова ставка по такому плану реструктуризації встановлюється на рівні українського індексу ставок за дванадцятимісячними депозитами фізичних осіб збільшеному на 1 відсоток. План реструктуризації укладається на 15 років, якщо інше не погоджено сторонами.

4) У разі, якщо загальна площа квартири, обтяженої іпотекою, більша ніж 60 квадратних метрів та перевищує 13.65 квадратних метрів на кожного члена сім’ї боржника, або якщо загальна площа будинку, обтяжених іпотекою, перевищує 120 квадратних метрів, відсоткова ставка по такому плану реструктуризації встановлюється на рівні українського індексу ставок за дванадцятимісячними депозитами фізичних осіб збільшеному на 3 відсотки. План реструктуризації укладається на 10 років, якщо інше не погоджено сторонами.

5) Для цілей цих особливостей, до розміру вимог забезпеченого кредитора не включаються штрафні санкції та пеня.

6) Боржник та забезпечений кредитор за взаємним погодженням, поза процедурою відновлення платоспроможності, можуть встановити відсоткову ставку та/або відсоток від ринкової вартості квартири або житлового будинку, обтяжених іпотекою, нижчу за відсоткову ставку або відсоток від ринкової вартості визначені у пункті 2 цих особливостей. У такому випадку забезпечені кредитори можуть вимагати від боржника повного та точного відображення фінансового стану.

7) Прощення (списання) залишку заборгованості по кредитному договору в іноземній валюті, забезпеченому іпотекою, що визначається як різниця між заборгованістю боржника за таким кредитним договором та розміром вимог забезпеченого кредитора, які підлягають погашенню відповідно до цих особливостей, здійснюється після повного виконання зобов’язань боржника по реструктуризованому зобов’язаню.

8) Для цілей цих особливостей, членами сім’ї боржника вважаються особи, що проживали в квартирі або житловому будинку, яке є предметом забезпечення на момент укладення іпотечного договору та проживають на момент відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також діти вказаних осіб, що народилися після укладення іпотечного договору.

https://www.facebook.com

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали