Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Презентовано законопроект щодо створення органу протидії фінансовим злочинам

24.02.2017

Презентовано законопроект щодо створення органу протидії фінансовим злочинам на засіданні Комітету з питань податкової та митної політики.

В чому суть?

Концепцію створення нової Служби фінансових розслідувань та відповідний законопроект розробив Мінфін спільно з робочою групою, організованою Прем’єр-міністром В.Гройсманом. Ця стратегічна служба буде розслідувати серйозні фінансові та економічні злочини, які загрожують національній безпеці в сфері економіки.

До основних функцій Служби належатиме виявлення, припинення, розкриття та досудове розслідування злочинів у економічній, фінансовій та податковій сферах, а також аналітична і профілактична робота щодо виявлення факторів, які сприяють вчиненню таких злочинів.

Особливістю нової Служби є зміна силового підходу на комплексний і аналітичний – з використанням сучасних методик розслідувань економічних злочинів. Служба буде повністю демілітаризована, сформована з нових людей, не в складі ДФС, персонал отримуватиме гідні заробітні плати, не буде ніяких спецпідрозділів і жодних можливостей для корупції.

Передбачається, що структура нового органу з протидії фінансовим злочинам буде включати центральний апарат та не більше семи територіальних управлінь. Чисельність новоствореного відомства становитиме до 3500 осіб замість чинних приблизно 10 000 в різних органах. Персонал буде відбиратися за відкритими і об’єктивними конкурсами, особливості проведення яких визначаються законопроектом.

Що це дає?

Створення Служби фінансових розслідувань – це стратегічне рішення для країни, яке покращить бізнес-клімат та стане одним з найважливіших кроків для економічного розвитку.

Результатом має стати системна протидія усьому спектру економічних злочинів, зменшення тиску на бізнес та позбавлення ДФС інструменту системної корупції.

Законопроект публічно підтримали основні бізнес-асоціації та громадські об'єднання: Американська торгівельна палата, Спілка українських підприємців (СУП), Торгово-промислова палата України, громадська платформа «Податки для економічної свободи», до якої входять 17 асоціацій, Коаліція «За ліберальну податкову реформу», яка налічує 15 асоціацій, Коаліція "за детінізацію економіки" (7 асоціацій), а також об’єднання громадських експертів Реанімаційного Пакету Реформ, до складу якого входять провідні дослідницькі центри та громадські організації.

Що далі?

Наразі Уряд завершує роботу на узгодженням ключових аспектів законопроекту. Після цього проект буде внесений на розгляд Кабміну та направлений до Верховної Ради для широкого і відкритого обговорення усіма зацікавленими сторонами.

Ключові аспекти законопроекту

Джерело: http://www.minfin.gov.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
16.05.2025
Документи, які набули чинності з 12 по 18 травня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Закон України від 30.04.2025 № 4391-IX «Про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо зміни найменувань військових адміністраці...
16.05.2025
Зміни в законодавстві з 12 по 16 травня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» Міністерство фінансів відповідно до ст. 32 Закону від 05.09.2017 № 2145-VIII «Про осві...
16.05.2025
Для фермерів створять національну систему сільськогосподарських знань та інновацій
Розроблено концепцію створення національної системи сільськогосподарських знань та інновацій (AKIS). Міністерство аграрної політики та продовольства розробило концепцію створення національної системи сільськогосподарських знань та інновацій (AKIS). Про це повідомив Міністр Віталій Коваль. «AK...
Кращі матеріали