Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Уряд спростив розміщення газопоршневих та газотурбінних установок і пов’язаних із ними мереж

15.05.2024 14 0 0

Уряд під час засідання 14 травня ухвалив постанову, яка спрощує розміщення газопоршневих та газотурбінних установок та пов’язаних із ними мереж. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

«Знімаємо цілу низку бюрократичних процедур, аби процес рухався швидше», – зазначив очільник Уряду. 

Зміни внесено до постанов КМУ від 13.12.2017 № 1010 «Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критеріїв визначення розширень і змін діяльності та обʼєктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля» та від 07.12.2023 № 1320 «Деякі питання розміщення газопоршневих когенераційних установок на період воєнного стану». 

Зміни удосконалюють та спрощують умови для будівництва та/або розміщення газопоршневих та газотурбінних установок, в тому числі когенераційних, блочно-модульних котелень, дизельних/бензинових та газових генераторів (потужністю від 1 МВт та більше), а також повʼязаних з ними мереж електро-, тепло-, газо-, водопостачання, вузлів обліку, іншого повʼязаного обладнання під час воєнного стану задля створення умов для сталого проходження опалювального періоду 2024/25 року та забезпечення споживачів і закладів соціальної сфери тепловою та електричною енергією у звʼязку з постійними пошкодженнями обʼєктів теплової та електричної генерації на фоні військової агресії рф. 

Як наголосив Прем’єр-міністр, відновлення та відбудова енергетики постійно у фокусі держави. 

«Ситуація надзвичайно складна. Втративши 8 ГВт потужності, наразі змушені покривати дефіцит за рахунок імпорту та аварійної допомоги від західних партнерів. Працюємо над тим, щоб до старту наступного опалювального сезону мінімізувати ризики. Ремонти йтимуть паралельно з розбудовою децентралізованої генерації», – сказав Денис Шмигаль. 

Глава Уряду також повідомив, що у квітні-травні Україна отримала понад 600 тонн гуманітарної допомоги для енергетичної безпеки. Це генератори, трансформатори, кабелі, ізолятори та багато іншого. 

Прем’єр-міністр подякував Об’єднаним Арабським Еміратам, Ірландії, Польщі, Фінляндії, Швеції, Нідерландам, Німеччині, Латвії, Норвегії та іншим країнам за цю підтримку. Також, за його словами, низка партнерів, зокрема Велика Британія, Японія, Данія, Німеччина, Бельгія, анонсували нові пакети допомоги енергетиці. 

Урядовий портал


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали