Більше за темою:
Облік надання дронів на потреби оборони: держзамовлення, продаж, безоплатне передання
Виробництво та реалізація дронів для оборонних потреб: правові аспекти
На засіданні Уряду підтримали розроблений Мінстратегпромом проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до пункту 14 Порядку здійснення закупівлі безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня вітчизняного виробництва та їх складових частин», що вносить зміни до постанови КМУ від 11.11.2022 № 1275 «Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» (далі – Постанова № 1275).
Постанова передбачає можливість одноразово змінювати ціни державних контрактів після їх укладення до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. Це стосується держконтрактів на виготовлення і поставку безпілотних систем та засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня вітчизняного виробництва, а також їх складових частин.
Вже під час виконання державного контракту може бути змінена його ціна, але за певних умов. Зокрема, якщо було змінено технічні, технологічні, інженерні рішення, що дають можливість отримати поліпшені результати та параметри виробу. Ці зміни мають підтверджуватися відповідними обґрунтуваннями.
Задля усунення корупційних ризиків, встановлено, що зміна ціни контракту в бік збільшення допускається одноразово, винятково на вимогу державного замовника та з обов’язковим наданням виконавцем контракту оновленого розрахунку ціни. В разі необхідності – висновку експерта або звіту про оцінку майна.
Крім цього, передбачено, що збільшення ціни допускається не більш як на 20 % від початкової ціни відповідного держконтракту. Це обмеження дозволить здійснювати оперативне покращення певних технічних, технологічних чи інженерних рішень виробу, а також оперативно коригувати їх у такий спосіб. Зокрема, потреба в оперативному коригуванні може виникати щодо встановлення на безпілотну систему батарей більшої ємності, оптичних приладів з покращеними характеристиками, розширення діапазону частот роботи засобів РЕБ тощо).
При цьому розмір прибутку виконавця державного контракту у складі ціни в розрахунку повинен становити не більше 25 %, як і передбачено Постановою № 1275.
Передбачена процедура зміни ціни контракту не застосовується до контрактів, укладених шляхом проведення закупівель із використанням рамкових угод, що здійснюються з огляду на тактико-технічні характеристики безпілотних систем або засобів РЕБ тактичного рівня, повідомлені заздалегідь заінтересованим державним замовником.
Урядовий портал