Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Уряд підтримав скасування 63 регуляцій: скільки заощадить бізнес

Важливо
22.05.2025

Кабмін продовжує дерегуляцію. На засіданні 21 травня Уряд підтримав чергові зміни, розроблені Мінекономіки. Цього разу це законопроєкт про скасування 63 дублюючих та неактуальних вимог держрегулювання до бізнесу. Також пропонується скасувати адміністративну відповідальність за порушення норм, які вже втратили чинність. Це логічний крок, який зменшить ризики для підприємців.

Рішення запрацюють після того, як законопроєкти ухвалить Верховна Рада й підпише Президент.

«Продовжуємо дерегуляцію – послідовно зменшуємо адміністративний тиск на бізнес. Цього разу пропонуємо скасувати ще понад 60 застарілих інструментів, які не несуть реальної користі. Це дозволить бізнесу зекономити близько 400 млн грн», – зазначила Юлія Свириденко, Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України.

Цей пакет сформували на основі пропозицій міністерств, бізнесу та експертів. До роботи були залучені профільні організації та аналітичні центри.

Що саме пропонується скасувати:

  • 23 інструменти – у сфері АПК, лісового та мисливського господарства, рибальства, охорони тваринного світу;
  • 18 – у сфері охорони води та повітря;
  • 8 – енергетика, альтернативне паливо, будівництво, вибухові матеріали;
  • 12 – зовнішньоекономічна діяльність, інвестиції, інновації, культура, освіта;
  • 2 – охорона здоров’я.

Конкретні приклади застарілих норм і скільки зекономить бізнес:

1. Погодження меж зон санітарної охорони водних об’єктів – зайва бюрократична вимога, яка не впливає на реальний захист водних ресурсів.

Очікувана економія для бізнесу: 15,5 млн грн.

2. Дозвіл на будівництво меліоративних систем – стримує розвиток аграрної інфраструктури.

Економія: 62,9 млн грн.

3. Погодження з Держпраці спеціальних дозволів на користування надрами для підземних вод – дублює наявні процедури.

Економія: 15,4 млн грн.

4. Свідоцтво на зберігання вибухових матеріалів – дублює наявні дозвільні процедури, не посилює безпеку, але створює зайве адміністративне навантаження.

Економія: 30,4 млн грн.

5. Свідоцтво про державну реєстрацію технологічного парку – значні витрати без реального ефекту.

Економія: 105,2 млн грн.

6. Ліцензія на провадження позашкільної освіти – обмежує доступ до послуг та створює витрати для закладів.

Економія: 13,6 млн грн.

7. Свідоцтво національного фільму – формальна вимога без значного впливу на розвиток галузі.

Економія: 0,3 млн грн.

8. Дозвіл на зайняття народною медициною (цілительством) – неефективний інструмент через відсутність стандартів; ефективніше – персональна відповідальність за шкоду.

Економія: 0,1 млн грн.

9. Обов’язкове страхування зерна на зберіганні – зайве зобов’язання, яке варто зробити добровільним.

Економія: 0,3 млн грн.

Довідково:

Реформа дерегуляції стартувала у січні 2023 року. Тоді Уряд створив Міжвідомчу робочу групу з дерегуляції під керівництвом Першої віцепрем’єрки – Міністерки економіки Юлії Свириденко та Віцепрем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

До складу МРГ увійшли представники міністерств економіки, цифрової трансформації, довкілля, юстиції, фінансів, Державної регуляторної служби. Участь у роботі також беруть експерти BRDO, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, а також команда проєкту EU4Business: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS) за підтримки Європейського Союзу.

На сьогодні МРГ переглянула 1 323 інструменти державного регулювання. 456 з них рекомендовано скасувати, 352 вже скасовано.

Мінекономіки

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
22.05.2025
Застосування бодікамер митниками запроваджують на всіх пунктах пропуску
Прийнятий Порядок застосування індивідуальних портативних відеокамер посадовими особами митних органів визначає правила використання, зберігання та захисту відеоданих. Уряд продовжує впроваджувати заходи з реформування Держмитслужби у критично важливих напрямах зниження корупційних ризиків та посиле...
22.05.2025
Затверджено нову статзвітність для імпортерів
Держстатом наказом від 19.05.2025 № 75 затверджено нову форму державного статистичного спостереження: № 1-ціни (імпорт) (місячна) «Звіт про ціни на імпорт» (далі – Звіт).  Звіт подається до територіального органу Держстату юридичними особами, які здійснювали операції з імпорт...
22.05.2025
Чергові зміни до КУпАП спрощують ведення господарської діяльності
Урядом на засіданні 21 травня схвалено законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо спрощення умов ведення господарської діяльності».   Законопроєктом пропонується:   скасувати адміністративну відповідальність за порушення встан...
Кращі матеріали