Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Правда та міфи про касові апарати для бізнесу

01.10.2019 1245 0 0

Голова ДПС Сергій Верланов прокоментував законопроекти № 1053-1 та № 1073.

1. Касові апарати не потрібні дрібним підприємцям і фізособам. Під дію законопроектів не підпадають: фізособи, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства; єдинники першої групи (річний дохід не перевищує 300 тис. грн). 

2. РРО стають безплатними. По-перше, законопроекти відкривають можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми, які можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. По-друге, такі програми будуть безплатними. Нормою законопроекту передбачено, що контролюючий орган зобов’язаний надавати програмне забезпечення та підтримувати його актуальність. Традиційні касові апарати можна буде використовувати за бажанням платника.

3. У підприємців буде рік, аби підготуватися до зміни правил. За чинними нині правилами через РРО мають реалізовуватися складна побутова техніка, лікарські засоби, вироби медичного призначення. Законопроекти зобов’язують застосовувати РРО також єдинників другої – четвертої груп – ресторани, кафе швидкого обслуговування, турагентства, готелі, підприємців, які продають ювелірну продукцію, працюють у сфері роздрібної торгівлі вживаними товарами (реалізують секонд-хенд тільки в магазинах, а не на ринках).

Для нових груп підприємців РРО запроваджуються із 1 жовтня 2020 року, а обов’язковими вони стануть лише з 1 січня 2021 року. Підприємці матимуть достатньо часу для ознайомлення з новими правилами, вибору зручного способу застосування РРО та його тестування.

Із 1 січня 2021 року збільшується граничний обсяг доходів єдинників другої групи – з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн. При цьому частина підприємців, які зараз перебувають у третій групі, перейдуть до другої. А це означає зменшення податку, бо єдинники другої групи сплачують до 20 % МЗП (зараз це 834,60 грн), а єдинники третьої групи – 3 % від обороту плюс ПДВ або 5 % від обороту.

4. Податкова допоможе адаптуватися до змін. За рік перехідного періоду ДПС спільно з Мінфіном проаналізують ситуацію із покриттям Інтернетом та будуть готові врегулювати питання, де можна працювати без використання РРО через відсутність Інтернету. 
Голова ДПС обіцяє, що в перехідний період податкова готова організувати роз’яснювальну роботу, відповісти на всі запитання, навчити користуватися новими програмами, максимально полегшити перехід на нові правила роботи.

www.sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали