Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Порядок затвердження плану села і міста можуть змінити

19.09.2016

У Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 5126 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності (щодо планування територій)».

Внесення змін передбачено з метою врегулювання питань планування та забудови територій, впровадження загальноприйнятого в країнах ЄС терміна «просторове планування», спрощення дозвільної системи в сфері містобудування, унормування питань, пов'язаних з регулюванням відносин при здійсненні містобудівної діяльності.

Однак, на практиці, крім терміна «просторове планування» та унормування питань, спрощення дозвільної системи ніяк не відбувається.

Так, ст. 12 Закону України «Про основи містобудування» на сьогоднішній день передбачає, що твердження Генерального плану територій населеного пункту входить в компетенцію місцевих селищних і міських рад. Тобто саме місцевий орган влади, обраний самими жителями цього населеного пункту вирішує питання розподілу земель, затвердження парків і скверів або видачі дозволу на будівництво заводу.

У запропонованій народними депутатами редакції стверджувати Генеральну схему планування територій України або вносити до неї зміни тепер довірено Кабінету Міністрів.

Цікавим є ще й той момент, що у виконавчих органів місцевої влади забрали не тільки функцію за твердженням Генерального плану території, а суттєво скоротили і дозвільні функції.

Так, ст. 14 в новій редакції передбачає, що місцеві органи виконавчої влади можуть, як і раніше, вносити пропозиції щодо встановлення та зміни меж населених пунктів. Однак, тепер на виконавчі органи буде ще покладено функцію щодо організації розробки внесення змін та подання місцевих правил забудови на розгляд і затвердження відповідної сільської, селищної, міської рад.

Варто відзначити, що ці місцеві правила будуть затверджуватися саме місцевою радою і не вимагають угоди з Кабінетом Міністрів.

Після затвердження такі матеріали подаються до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в сфері будівництва, архітектури, містобудування для внесення до Державного реєстру планувальної документації на регіональному та місцевому рівнях протягом 30 днів з дня їх затвердження.

Таким чином, місцева рада зможе регулювати, яким чином будуть будувати на їх території. Однак, не варто забувати, що вирішення питання про те, що саме будуватимуть, відноситься до компетенції вже центрального органу влади.

Ще одним приємним моментом є скорочення органів центрального апарату. Замість трьох їх залишається два - центральний орган в сфері будівництва, архітектури, містобудування та центральний орган з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Для залучення інвестицій планується використовувати Державний реєстр планувальної документації на регіональному та місцевому рівнях.

Також, за задумом авторів, він допоможе раціонально використовувати території.

Внесення даних до Реєстру планувальної документації здійснюється центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури та містобудування на підставі інформації, наданої органами виконавчої влади та місцевого самоврядування протягом 30 днів після затвердження планувальної документації. Неподання інформації до Реєстру планувальної документації тягне за собою відповідальність.

Доступ до Реєстру планувальної документації здійснюватиметься безкоштовно через офіційний веб-сайт центрального органу виконавчої влади.

Однак, чи замінить існування реєстру та скорочення центральних органів ту негативну сторону по створенню цілого ряду бюрократичних процедур при зміні Генплану міста чи села для місцевих жителів, залишається питанням.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
24.02.2025
До 31 березня продовжать процедуру перебронювання та підтвердження критичності
Більше за темою: Спецтема «Бронювання працівників: умови, порядок та оформлення» Як перебронювати працівників до 01.03.2025? Бронювання працівників: зміни з 1 грудня 2024 року Бронювання працівників: покрокові дії Уряд продовжить терміни підтвердження підприємства критичності та...
Нове
19.05.2025
Запланували чергові зміни до форми декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо її заповнення
Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Мінфіну «Про внесення Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи». ДПС повідомляє про оприлюднення Мінфіном проєкту наказу Мінфіну «Про вн...
19.05.2025
Затверджено Порядок надання СГД та фізособам компенсації під час тимчасового розміщення ВПО
Урядом 16 травня затверджено Порядок надання закладам, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, фізичним особам – підприємцям компенсації за спожиті житлово-комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива під час тимчас...
19.05.2025
Змінено Порядок погодження Мінфіном окремих показників у межах облікових політик держпідприємств та госптовариств
Кабміном 16 травня прийнято рішення про внесення зміни до Порядку погодження Міністерством фінансів визначення методів обчислення величини резерву сумнівних боргів (резерву очікуваних кредитних збитків) та способу визначення коефіцієнта сумнівності у межах облікових політик державних унітарних підпр...
Кращі матеріали
Центр сповіщень