Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Порошенко підписав закон про Рахункову палату

Згідно з повідомленням, закон з підписом президента було повернуто в парламент 5 серпня.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 2 липня ухвалила закон про Рахункову палату (№2072). Він визначає організацію, повноваження та порядок діяльності Рахункової палати. Встановлюється, що Рахункова палата від імені Верховної Ради здійснює контроль за надходженням коштів до державного бюджету та їхнім використанням. Рахункова палата підзвітна ВР та регулярно її інформує про результати своєї роботи.

Втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій та громадських об'єднань, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та їхніх посадових і службових осіб у діяльність Рахункової палати забороняється.

Повноваження, покладені на Рахункову палату Конституцією України, здійснюються через провадження заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту).

Державний зовнішній фінансовий контроль (аудит) забезпечується Рахунковою палатою шляхом здійснення фінансового аудиту, аудиту ефективності, експертизи, аналізу та інших контрольних заходів.

Якщо під час підготовки проекту держбюджету виникли розбіжності щодо визначення обсягу фінансового забезпечення діяльності Рахункової палати, і Кабінетом міністрів не врегульовані такі розбіжності, Рахункова палата може подати до профільного комітету Верховної Ради відповідні пропозиції (з обґрунтуваннями та розрахунками) для прийняття відповідного рішення під час розгляду проекту закону про державний бюджет.

Рахункова палата за результатами здійснення заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту): регулярно інформує ВР, президента про результати здійснення заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту), включаючи факти порушень бюджетного законодавства; подає Верховній Раді висновки щодо проекту закону про державний бюджет; щокварталу подає ВР висновки про стан виконання закону про державний бюджет, а також пропозиції щодо усунення виявлених відхилень і порушень; подає ВР висновки і пропозиції щодо річного звіту про виконання закону про державний бюджет.

За результатами представлення щорічного звіту про діяльність Рахункової палатиВерховна Рада може прийняти рішення про здійснення зовнішнього аудиту Рахункової палати.

Голова Рахункової палати призначається на посаду Верховною Радою за поданням голови ВР, який вносить на розгляд парламенту подання про призначення на посаду голови Рахункової палати одного із членів Рахункової палати.

ВР також визначає кандидатів на посади членів Рахунковї палати рейтинговим голосуванням і затверджує список членів Рахункової палати відповідно до кількості вакантних посад більшістю голосів від конституційного складу.

Строк повноважень членів Рахункової палати - 6 років. Строк повноважень голови Рахункової палати та його заступника - 6 років без права бути переобраними на новий строк у межах поточного строку повноважень як членів Рахункової палати.


Джерело:http://economics.unian.ua/finance/110...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
25.07.2025
Документи, які набули чинності з 21 по 27 липня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Закон України від 22.07.2025 № 4555-IX «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов...
25.07.2025
Зміни в законодавстві з 21 по 25 липня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Оновлено правила ведення військового обліку: постанова КМУ від 16.07.2025 Передбачено, що комісії з перевірки обліку очолюватимуть представники місцевих адміністрацій (обласних, районних, міських), а до складу входитимуть також представники ДПС...
25.07.2025
Оновлено форму № 13-заг (місячна) та затверджено нову форму № 13-заг (річна) на 2026 рік
Для переробників молока, які мають власні або орендовані потужності з перероблення молочної сировини та отримання молочної продукції, оновлено форму № 13-заг (місячна) та затверджено нову форму № 13-заг (річна).  Більше за темою: Звіт про надходження молочної сировини на перероблення й отриман...
Кращі матеріали