Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Підписано Закон України «Про валюті і валютні операції»

05.07.2018 846 0 1

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про валюті і валютні операції» під час зустрічі з представниками бізнес асоціацій і бізнес співтовариств.

На думку Президента, імплементація зазначеного закона для багатьох представників бізнесу кінці дасть відповідь на ряд важливих питань.

Починаючи від виведення і виплат дивідендів і закінчуючи відкриттям рахунків. Починаючи від ефективного захисту на законодавчому рівні валютної позиції і закінчуючи принципом: дозволено все, що не заборонено.

Запропонована модель валютного регулювання відповідає міжнародній практиці, зокрема вимогам директиви ЄС 88/361/ЄЕС про вільний рух капіталу і Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Зокрема, законом вводиться принцип «дозволено все, що не заборонено». Впроваджується принцип інформування НБУ про вчинені валютні операції замість боргу отримання індивідуальних ліцензій/дозволів на здійснення разової валютної операції.

Також скасовується можливість зупинення зовнішньоекономічної діяльності та впровадження індивідуального ліцензування до порушників, залишивши тільки можливість штрафних санкцій ДФС.

Замість валютного контролю здійснюватиметься валютний нагляд. При цьому, валютному нагляду підлягають операції на суму від 150 тис. гривень, як того вимагає законодавство про запобігання відмиванню доходів.

У той же час законом закріплюються повноваження Національного банку вводити заходи захисту на валютному ринку при наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України, виникнення обставин, що загрожують стабільності та/або фінансовій системі держави.

У свою чергу в прес-службі НБУ нагадали, що на практиці закон буде введений в дію через сім місяців перехідного періоду з дня вступу в силу.

Перехідний період тривалістю в півроку обумовлений необхідністю приведення у відповідність до закону нормативно-правових актів Національного банку. Ще місяць передбачений для завчасного ознайомлення банківського співтовариства, бізнесу, населення, інших державних інститутів до нових правил валютного регулювання.

У НБУ відзначають, що відразу після введення закону в дію будуть скасовані обмеження на інвестування за кордон і здійснення зовнішньоекономічних операцій.

Зокрема, бізнес і фізичні особи зможуть інвестувати за кордон в цінні папери, нерухомість та майнові права, а також розміщувати на зарубіжних рахунках валюту без індивідуальних ліцензій Національного банку.

Також для бізнесу буде скасований валютний контроль для зовнішньоекономічних операцій нижче порогового рівня 150 тис. грн, а також граничний термін розрахунків за зовнішньоекономічними операціями до 180 днів. Чи не буде в подальшому і реєстрації кредитів від нерезидентів.

Діючі валютні обмеження, які Національний банк не зможе прибрати відразу після введення закону в дію, будуть скасовані поступово і обережно і при наявності сприятливих макроекономічних умов, щоб не похитнути фінансову стабільність.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законом пропонується встановити режим валютного регулювання, який передбачає вільне проведення валютних операцій, спрощення проведення таких операцій, поліпшення інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості України, а також реалізацію зобов'язань, прийнятих Україною відповідно до Угоди про асоціацію з Євросоюзом, зокрема впровадження європейських принципів регулювання руху капіталу.

https://biz.censor.net.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали