Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Підписано Закон щодо охорони пралісів

04.09.2017

Президент підписав Закон від 23.05.2017 N 2063-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат".

Зокрема, Законом визначено, що праліси, квазіпраліси та природні ліси є національною природною спадщиною України.

З метою охорони та збереження пралісів, квазіпралісів та природних лісів у них забороняються всі види рубок, у тому числі санітарні, рубки формування і оздоровлення лісів (крім догляду за лінійними об'єктами та вирубування окремих дерев під час гасіння пожежі), будівництво споруд, прокладання шляхів, лінійних та інших об'єктів транспорту і зв'язку, випасання худоби, промислова заготівля недеревинних лісових продуктів, проїзд транспортних засобів (крім доріг загального користування та служби лісової охорони).

Усі виділені праліси, квазіпраліси та природні ліси зараховуються до категорії лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення, а також виділяються в особливі охоронні лісові ділянки.

Навколо виділених пралісів, квазіпралісів, природних лісів установлюються охоронні зони завширшки не менше подвійної висоти деревостану пралісу, в яких забороняються суцільні та поступові рубки.

Наявність пралісів, квазіпралісів чи природних лісів є підставою для оголошення відповідних територій і об'єктів природно-заповідного фонду України пралісовими пам'ятками природи.

Визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів, природних лісів здійснюється за спеціальною методикою, яка розробляється і затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Також запроваджується адміністративна відповідальність за порушення вимог з охорони пралісів, квазіпралісів та природних лісів.

Порушення вимог з охорони пралісів, квазіпралісів, природних лісів, а саме: випасання худоби, промислова заготівля недеревинних лісових продуктів, проїзд транспортних засобів (крім доріг загального користування та служби лісової охорони) - тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 нмдг.

При цьому збільшено розміри штрафів за порушення правил та інструкцій по відновленню, поліпшенню стану і породного складу лісів, підвищенню їх продуктивності, а також по використанню ресурсів спілої деревини. За такі порушення на посадових осіб накладатиметься штраф від 50 до 100 нмдг (раніше - від 5 до 8 нмдг).

Крім цього, посилюється кримінальна відповідальність за незаконну порубку лісу.

Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах - карається штрафом від 300 до 500 нмдг (раніше - від 50 до 100 нмдг) або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на той самий строк.

Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, - карається обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
05.05.2025
До Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО унесено зміни
Більше за темою: Чи можна прийняти на роботу ВПО, не звільнену з попереднього місця роботи? Урядом на засіданні 2 травня внесено зміни до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєн...
05.05.2025
Затверджено Порядок здійснення моніторингу діяльності фінансових агентів
Мінфін наказом від 25.03.2025 № 171 затвердив Порядок здійснення моніторингу діяльності фінансових агентів (включаючи опитування) (далі – наказ, Порядок).  Порядок визначає напрями та особливості здійснення контролюючими органами моніторингу діяльності фінансових агентів (далі – мо...
05.05.2025
Новий законопроєкт про ринок деревини: що передбачає реформа
У Верховній Раді зареєстровано новий законопроєкт про ринок деревини (реєстр. № 13227), головним з опрацювання якого визначено Комітет з питань економічного розвитку.  «Реформа лісової галузі: фундамент для майбутньої економіки України, – розповідає співавтор законопроекту, голова ...
Кращі матеріали