Планується запровадити механізми, які полегшать аграріям купівлю сільгоспземлі після відкриття ринку землі
Кабмін схвалив концептуальні напрями здешевлення кредитів сільгосптоваровиробникам для купівлі земель сільгосппризначення (далі – Концептуальні напрями). Напрями схвалено у зв’язку із запланованим відкриттям ринку сільгоспземель у 2020 році, щоб кожен українець – власник земельної ділянки міг повною мірою реалізувати своє право володіти, користуватися та розпоряджатися власним майном. Строки реалізації – III квартал 2020 року.
Концептуальні напрями реалізуються з метою:
- створення передумов для запровадження обігу землі;
- запровадження фінансових механізмів, які нададуть можливість малим сільгосптоваровиробникам купувати землю сільгосппризначення;
- забезпечення рівних можливостей для сільгосптоваровиробників під час доступу до кредитного ресурсу з метою придбання сільгоспземель.
Пропонуються здешевлення кредитів аграріям (як кредиту, так і відсоткової ставки за ним) та часткове гарантування за кредитами сільгосптоваровиробникам на купівлю землі (за умови, що цільовим призначенням кредитування буде купівля землі). Малі виробники зможуть отримувати підтримку або за одним із цих механізмів, або за обома одночасно. Критерії визначення сільгосптоваровиробників малими будуть установлені Мінекономіки.
Як наслідок, передбачається досягти повноцінного запуску обігу землі сільгосппризначення, отримання доступу до кредитного ресурсу з боку аграріїв, передусім малих та середніх, на купівлю земель сільгосппризначення, здешевлення кредитного ресурсу для аграріїв, у першу чергу малих та середніх, на купівлю земель, підвищення заінтересованості банків у кредитуванні малих та середніх сільгосптоваровиробників, вирівнювання умов конкуренції малих, середніх та великих товаровиробників за купівлю сільгоспземель.
Розпорядження КМУ від 29.09.19 р. № 882-р набуло чинності з 29.09.19 р.
Коментарі до матеріалу