Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи скасовувати допорогові закупівлі після 19 квітня та як тепер будуть проводитися допорогові закупівлі

04.05.2020

19 квітня вступила в дію нова редакція Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), і тепер у багатьох виникає запитання, що робити із закупівлями, які не завершилися до цієї дати.

1. Допорогові закупівлі понад 50 тис. грн, які не завершилися до 19.04.20 р.

У Прикінцевих положеннях нової редакції Закону № 922 сказано, що замовник має право завершити розпочаті до 19 квітня процедури закупівель за нормами того Закону, який діяв на момент оголошення закупівлі. У старій редакції Закону № 922 процедурами закупівлі є:

  • відкриті торги;
  • конкурентний діалог;
  • переговорна процедура.

Отже, згідно з абзацом четвертим ч. 1 ст. 2 старої редакції Закону № 922 під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини (далі – допорогові закупівлі), замовники можуть використовувати електронну систему закупівель (далі – ЕСЗ) з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

Проте в Прикінцевих положеннях нової редакції Закону № 922 не зазначено, що замовник має право завершувати допорогові закупівлі в порядку, що діяв до введення в дію нової редакції.

Виходячи із цього можна зробити висновок, що замовник має право після 19 квітня завершувати за старим Законом № 922 розпочаті до 19 квітня лише відкриті торги, конкурентний діалог, переговорну процедуру.

Водночас, якщо замовник розпочав у ЕСЗ допорогову закупівлю та не встиг її завершити укладенням договору до 19 квітня, тоді він не має права продовжувати цю закупівлю у порядку, що застосовувався до введення в дію нової редакції Закону № 922. Після 19 квітня він повинен проводити її за нормами саме нової редакції.

Проблема полягає в тім, що згідно з новою редакцією Закону № 922 якщо вартість предмета закупівлі перевищує 50 тис. грн, то Замовник має провести спрощену закупівлю і не може скористатися допороговою закупівлею.

Якщо замовник укладе договір після 19 квітня за незавершеною до цієї дати допороговою закупівлею без проведення спрощеної закупівлі, то це можна вважати недотриманням норм ч. 10 ст. 3 нової редакції Закону № 922.

У такому разі краще скасувати допорогову закупівлю, яка не завершилась укладенням договору до 19 квітня, та оголосити спрощену закупівлю.

2. Допорогові закупівлі до 50 тис. грн, які не завершилися до 19.04.20 р.

Із цими закупівлями все не так однозначно, як із закупівлями понад 50 тис. грн. Як і раніше, ці закупівлі не регламентуються Законом № 922. Отже, якщо річна вартість предмета закупівлі становить до 50 тис. грн, то замовник може або укласти договір і опублікувати звіт, або провести допорогову закупівлю. Тому якщо замовник розпочав таку закупівлю як допорогову, то й завершити її він може після вступу в дію нової редакції Закону № 922, адже для таких закупівель на законодавчому рівні нічого не змінилося. Єдина умова – інформація в плані має збігатися з інформацією про закупівлі.

Проте не забудьте, що йдеться тільки про закупівлі, річна вартість яких до 50 тис. грн.

Чи існують допорогові закупівлі після 19.04.20 р.?

Так, допорогові закупівлі можна буде проводити через ЕСЗ і після 19 квітня.

Зараз такі закупівлі проводяться лише у двох випадках:

  • якщо очікувана вартість закупівлі менша ніж 50 тис. грн, але ви хочете скористатися функціоналом ЕСЗ;
  • якщо закупівлю через ЕСЗ здійснює особа, яка не є замовником у розумінні Закону № 922. 

ДП «Прозорро» внесло зміни у наказ від 19.03.19 р. № 10, який є інструкцією для проведення допорогових закупівель через ЕСЗ. Ознайомитися з наказом від 17.04.20 р. № 18 можна за посиланням: https://infobox.prozorro.org/news-mer...

Увага! Щоб провести допорогову закупівлю, на майданчику серед переліку видів закупівель треба обрати «Спрощена/допорогова закупівля».

www.infobox.prozorro.org

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
23.07.2025
Куди звертатися із заявою про шкоду, завдану керівником підприємства
Рівненський апеляційний суд скасував оскаржуване позивачем – приватним вищим навчальним закладом – судове рішення, яким місцевий суд відмовив йому в задоволенні позову про відшкодування матеріальної шкоди, завданої керівником підприємства – відповідачем у справі, та відповідно до ч...
23.07.2025
Актуальна судова практика КАС у складі Верховного Суду за червень 2025 року
Пропонуємо ознайомитися з оглядом актуальної судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду за червень 2025 року. В огляді відображено правові позиції колегій суддів КАС Верховного Суда, які матимуть значення для формування єдності судової практики при вирішенні публічн...
23.07.2025
Правила визначення ТОТ можуть змінити: законопроєкт
У чинному Податковому кодексі значна кількість норм передбачає прив’язку до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або які тимчасово окуповані Російською Федерацією. Законопроєктом їх пропонують вилучити? Більше за темою: Чи можна співпрацювати з юрособою, бенефіціар якої пе...
Кращі матеріали