Особливості соцзахисту розлучених із сім’єю дітей, які не є громадянами України
23.11.2016 155 0 1
Уряд прийняв постанову від 16.11.16 р. № 832 "Про особливості соціального захисту розлучених із сім’єю дітей, які не є громадянами України".
Зокрема, дитині, розлученій із сім'єю, яка не є громадянином України, надаватимуть статус дитини, позбавленої батьківського піклування. А це, своєю чергою, гарантуватиме державну допомогу та підтримку.
Прийняття даного рішення зумовлене тим, що діти, розлучені із сім'єю, не мали будь-якого юридичного статусу і могли стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), а також могли мати проблеми з наявністю офіційних документів, які посвідчують особу, підставами для прибуття на територію України, зі знанням мови, адаптацією, соціальною інтеграцією тощо.
Саме тому рішення Уряду спрямоване на захист прав та інтересів дітей, розлучених із сім'єю, які не є громадянами України, дітей-біженців і дітей, які потребують додаткового захисту.
Нагадаємо, що відповідно до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" дитина, розлучена із сім'єю, - це особа віком до вісімнадцяти років, яка прибуває чи прибула на територію України без супроводу батьків чи одного з них, діда чи баби, повнолітніх брата чи сестри, опікуна чи піклувальника, призначених відповідно до законодавства країни походження, або інших повнолітніх осіб, які до прибуття в Україну добровільно чи в силу звичаю країни походження взяли на себе відповідальність за виховання дитини.
Коментарі до матеріалу