Визначено порядок надання державної підтримки галузі тваринництва
Уряд затвердив у новій редакції Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затверджений постановою КМУ від 07.02.18 р. № 107.
У «Державна підтримка фермерів і тваринників: поки що проєкт» ми вже розглядали основні напрями держпідтримки галузі тваринництва на 2020 рік (на підставі проєкту порядку, викладеного на офіційному сайті Мінекономіки). Так, на поточний рік для цього напряму держпідтримки із держбюджету-2020 виділено 1 млрд грн (це на 2,5 млрд грн менше, ніж торік).
Головним розпорядником коштів за цією програмою є Мінекономіки. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій із питань агропромислового розвитку.
Отримувачами бюджетних коштів є суб’єкти господарювання – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичні особи – підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства, що провадять діяльність у галузі тваринництва та бджільництва (далі – СГ), а також фізичні особи, які мають бджолосім’ї.
На 2020 рік передбачено такі напрями державної підтримки:
- спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї;
- часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напрямів продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок, бджолиних пакетів, бджолиних маток, сперми бугаїв і кнурів та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність;
- часткове відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств із переробки сільгосппродукції;
- часткова компенсація вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств із переробки сільгосппродукції у частині витрат, профінансованих без урахування ПДВ за рахунок банківських кредитів;
- часткове відшкодування сільгосптоваровиробникам вартості будівництва та/або реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна;
- погашення бюджетної кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Казначейства, за попередній бюджетний період.
Зверніть увагу: у проєкті порядку отримання коштів, який ми розглядали «Державна підтримка фермерів і тваринників: поки що проєкт», не було виділено кошти за програмою часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання зерна. Проте у затвердженому урядом порядку такий напрям є.
Окрім того, якщо торік ви подавали документи для отримання коштів за минулорічними програмами, але не отримали їх, то для отримання таких коштів у поточному році слід повторно подати ці документи згідно з вимогами п. 8–10 цього Порядку.
Сума державної підтримки, що надається протягом одного бюджетного року СГ або сільгосптоваровиробнику та пов’язаним із ним особам, не може перевищувати 50 млн грн.
Постанова КМУ від 20.05.20 р. № 395 набула чинності з 26.05.20 р. («Урядовий кур’єр» від 26.05.20 р. № 98).
agrireforms
Коментарі до матеріалу