• Швидкий пошук надійних рішень
  і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Огляд деяких документів, що набули чинності у вересні 2019 року

01.10.2019 1122 0 0

Зміни до проведення фінансової реструктуризації

Із 25 вересня набув чинності Закон від 19.09.19 р. № 112-IX, яким унесено зміни, зокрема:
1. До Закону від 11.01.01 р. № 2210-III, який доповнено:

 • новим терміном «єдиний майновий комплекс» (ст. 1);
 • нормою, згідно з якою не вважається концентрацією набуття у власність банком чи іншою фінустановою активів у вигляді єдиного майнового комплексу, часток (акцій, паїв) суб’єкта господарювання (далі – СГ) у разі, якщо таке набуття передбачено планом реструктуризації, шляхом звернення стягнення на предмет застави (іпотеки) чи іншого забезпечувального обтяження, за умови їх наступного відчуження СГ, не пов’язаним відносинами контролю з цим банком чи фінустановою, протягом двох років з дня такого набуття у власність (п. 5 ч. 3 ст. 22) тощо.

2. До Закону від 14.06.16 р. № 1414-VIII, дію якого продовжено на 3 роки – до 19.10.22 р.:

 • доповнено норму про відступлення права вимоги в процедурі фінансової реструктуризації. Залучений кредитор має право відступити право вимоги до боржника у будь-який момент під час проведення процедури фінансової реструктуризації, а також за укладеним планом такої реструктуризації. Тоді до нового залученого кредитора переходять усі права та обов’язки первісного залученого кредитора. У разі здійснення відступлення права вимоги за договорами, укладеними на виконання плану фінансової реструктуризації, новий кредитор набуває всіх прав, передбачених цим Законом (ч. 1 ст. 24);
 • виключено ст. 30, яка установлювала відповідальність за порушення вимог цього Закону.

Посилено габаритно-ваговий контроль

Із 25 вересня набув чинності Закон від 11.09.19 р. № 54-IX, яким з метою врегулювання окремих питань габаритно-вагового контролю унесено зміни до законодавства, зокрема:

1. До КУпАП, який доповнено нормами про штрафи:

 • за невиконання водіями транспортних засобів (далі – ТЗ), що здійснюють автоперевезення пасажирів, вантажів, вимог посадових осіб Укртрансбезпеки про зупинку ТЗ – у розмірі 200 НМДГ (3 400 грн) або позбавлення права керування ТЗ на строк від 3 до 6 років (ч. 2 ст. 1222);
 • порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових ТЗ автодорогами, вулицями або залізничними переїздами – 500 НМДГ (8 500 грн) у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм у розмірі від 5 % до 10 %; 1 000 НМДГ (17 000 грн) – у разі їх перевищення понад 10 %, але не більше 20 %; 2 000 НМДГ (34 000 грн) – у разі перевищення понад 20 % (ч. 2 ст. 1321).

Також установлено, що відповідальність за адмінправопорушення у сфері безпеки автотранспорту несе фізособа або керівник юрособи, за якою зареєстровано ТЗ, а якщо до Єдиного державного реєстру ТЗ внесено відомості про належного користувача відповідного ТЗ, то належний користувач ТЗ (ст. 143). Крім того, визначено:

 • порядок розгляду справ про зазначені правопорушення (ст. 2795); 
 • особливості розгляду справи про правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, вчинене на ТЗ, зареєстрованому за межами України (ст. 2796). Якщо такий ТЗ не підлягає держреєстрації в Україні, до адмінвідповідальності за ці правопорушення притягається особа, яка ввезла ТЗ на територію України;
 • питання звільнення відповідальної особи, особи, яка ввезла ТЗ в Україну, від адмінвідповідальності за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі (ст. 2797); 
 • інформування відповідальної особи про правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі (ст. 2798); 
 • порядок виконання постанови про накладення адмінстягнення у вигляді штрафу за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі (ст. 3002).

2. До Закону від 05.04.01 р. № 2344-III, який доповнено нормами, що установлюють розміри штрафів, аналогічні передбаченим ч. 2 ст. 1321 КУпАП.

Підвищено граничні суми податків і зборів, за несплату яких установлено кримінальну відповідальність

Із 25 вересня набув чинності Закон від 18.09.19 р. № 101-ІХ щодо зменшення тиску на бізнес, прийнятий на підставі законопроекту від 29.08.19 р. № 1080.

Нагадаємо, згідно зі змінами, унесеними до Кримінального кодексу:

 • скасовано ст. 205, якою визначено розміри штрафів за фіктивне підприємництво (йдеться про створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юросіб) з метою прикриття незаконної діяльності або провадження заборонених видів діяльності);
 • значно підвищено суми фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів та інших обов’язкових платежів для встановлення наявності ознак складів кримінальних правопорушень, передбачених ст. 212. 

Удосконалюється охорона прав на компонування напівпровідникових виробів

Із 26 вересня набув чинності Закон від 19.09.19 р. № 111-ІХ, ухвалений на виконання зобов’язань України у сфері євроінтеграції. Законом узгоджуються вимоги чинного законодавства України щодо охорони прав на компонування (топографії) інтегральних мікросхем із правом ЄС, зокрема:

 • оновлено визначення термінів «компонування напівпровідникового виробу», «напівпровідниковий виріб» тощо;
 • уточнено умови надання правової охорони та умови охороноздатності компонування напівпровідникового виробу;
 • переглянуто вимоги до заявки на реєстрацію компонування напівпровідникового виробу (далі – заявка) та удосконалено порядок проведення експертизи заявок. Заявка може подаватися у паперовій або електронній формі за вибором заявника. Електронні заявки подаються за умови ідентифікації заявника (представника чи іншої довіреної особи заявника) з використанням ЕЦП.

Закон про стабільне фінансування кінематографії 

Із 25 вересня набув чинності Закон від 12.09.19 р. № 76-IX про внесення змін до Бюджетного кодексу з метою забезпечення стабільного фінансування кінематографії. Закон передбачає законодавче закріплення захищених статей держбюджету, зміну підходів до державного фінансування галузі, а також створення механізмів для залучення приватних коштів у кінематографію. Закон спрямований на створення сприятливих умов для виробництва фільмів, телевізійних серіалів та фільмів, іншої кінопродукції, а також залучення іноземних інвестицій і розвиток кінематографії.

Банки мають право заокруглювати суми касових операцій

Під час вилучення з готівкового обігу монет дрібних номіналів банки мають право заокруглювати суми касових операцій, а також застосовувати за кожним касовим документом правила п. 4 постанови Правління НБУ від 15.03.18 р. № 25: сума, що закінчується від 1 до 4 коп., заокруглюється в бік зменшення, а сума від 5 до 9 коп. – збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп. (постанова Правління НБУ від 24.09.19 р. № 117).

Зміни в розгляді скарг у сфері держреєстрації

Із 21 вересня набули чинності зміни до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 25.12.15 р. № 1128, згідно з яким Комісія з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації вивчає скаргу протягом 5 робочих днів із дати її реєстрації суб’єктом розгляду для встановлення: 

 • чи віднесено розгляд скарги до повноважень даного суб’єкта розгляду;
 • чи оформлено скаргу з дотриманням вимог законодавства. У разі недотримання вимог законодавства суб’єкт розгляду скарги приймає мотивоване рішення про відмову в задоволенні скарги без розгляду її по суті із зазначенням вичерпної інформації про підстави для відмови;
 • чи наявні (відсутні) інші скарги у суб’єкта розгляду скарги. За наявності інших скарг із питання, порушеного у скарзі, їх розгляд по суті об’єднується та здійснюється у строки, які обчислюються з дати реєстрації скарги, поданої раніше.

Рішення та висновки комісії із знеособленими персональними даними щодо суб’єктів і об’єктів невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття оприлюднюються на сайтах Мін’юсту, головних теруправлінь юстиції Мін’юсту в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі (постанова КМУ від 18.09.19 р. № 843).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали