Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Схвалено скасування мінімальних цін на цукор

Редакція

18.05.2018 551 0 0

Верховна Рада прийняла за основу проект закону «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру».

За прийняття відповідного урядового законопроекту №4532у першому читанні проголосували 242 народних депутата.

Законопроектом пропонується визнати таким, що втратив силу закон «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру», прийнятий в 1999 році.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, чинний закон, серед іншого, передбачає регулювання ринку шляхом щорічного квотування виробництва та реалізації виробленого в Україні цукру.

Однак, як вказують автори законопроекту, з часу прийняття закону відбулося значне скорочення обсягів виробництва цукру. Крім того, і на вимогу СОТ, скасовано передбачені законом експортні квоти на цукор. Також виключено обов'язкове ліцензування оптової торгівлі цукром.

Таким чином, сьогодні обмежується лише обсяг виробництва цукру, що поставляється на внутрішній ринок.

Крім того, законом передбачено щорічне встановлення Кабміном мінімальних цін на цукрові буряки, які поставляються для виробництва цукру для внутрішнього споживання, а також мінімальних цін на цукор. Ця норма повинна була забезпечити недопущення зниження ціни на цю продукцію з метою забезпечення беззбитковості виробництва.

Однак, як зазначено в пояснювальній записці, в періоди, коли внутрішній ринок цукру є профіцитним, час від часу ринкові ціни на цукор знижуються нижче законодавчо встановленої мінімальної ціни, що призводить до зниження руху оборотних коштів у галузі.

До того ж, прогнозний розрахунок відповідних мінімальних цін на наступний маркетинговий рік здійснюється практично за рік до початку нового сезону цукроваріння.

При сьогоднішніх тенденціях економічно-фінансової ситуації на внутрішньому і світовому ринках ... передбачити реальний діапазон рівня мінімальних цін на цукрові буряки та цукор неможливо.

З огляду на вищесказане і у зв'язку зі змінами, які відбулися на внутрішньому і світовому ринках цукру, необхідність в адміністративному регулюванні, введеному Законом України, втратила актуальність.

http://iportal.rada.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали