Оновлені правила забезпечення безпеки підозрюваних і засуджених
15.05.2017 172 0 0
Мін'юст прийняв наказ від 25 квітня 2017 року № 1408/5 «Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо забезпечення безпеки осіб, які утримуються в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах».
Забезпеченням безпеки осіб, взятих під варту, і засуджених, у тому числі беруть участь у кримінальному судочинстві, здійснюється оперативними підрозділами установ виконання покарань і СІЗО.
Заходи безпеки застосовуються у разі наявності даних, що свідчать про реальну загрозу життю, здоров'ю, майну житла підозрюваного чи засудженого.
Підставами для застосування заходів безпеки до осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, можуть бути:
- заява учасника кримінального судочинства, члена його сім'ї або близького родича;
- звернення керівника відповідного державного органу;
- отримання оперативної та іншої інформації про наявність загрози життю, здоров'ю, житлу і майну підозрюваних і засуджених.
Перелік необхідних заходів для забезпечення безпеки підозрюваного або засудженого та способи їх реалізації встановлюються начальником слідчого ізолятора чи установи виконання покарань. При цьому враховуються конкретні обставини справи та необхідність усунення існуючої загрози.
У разі виникнення загрози безпеки підозрюваного чи засудженого, стосовно якого прийнято рішення про застосування заходів безпеки, він може бути поміщений в окрему камеру, одиночну камеру, дисциплінарний ізолятор або карцер до закінчення перевірки, усунення небезпеки, остаточного розв'язання конфлікту або отримання наряду на переведення до іншого слідчого ізолятора чи установи виконання покарань
Заходи безпеки до засуджених, які не беруть участь у кримінальному судочинстві, можуть застосовуватися на підставі їх заяви або звернення після проведення відповідної перевірки. Рішення про застосування заходів безпеки приймає начальник установи виконання покарань або СІЗО.
Коментарі до матеріалу