Про покращення умов праці та подоланню незадекларованої праці в Україні
09.11.2017 173 0 0
Державна служба з питань праці, за підтримки Європейського Союзу та Міжнародної організації праці, розпочинає новий дворічний проект «Зміцнення інспекції праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», який виконуватиметься у співпраці з Міністерством соціальної політики.
Даний Проект направлений на покращення стану безпеки та гігієни праці, стандартів у сфері праці та додержання законодавства про працю. Адже одним із пріоритетів у роботі Уряду України є створення гідних та безпечних умов праці для всіх працівників.
Під час відкриття Проекту представники Міністерства соціальної політики наголосили на пріоритеті Уряду створювати умови для продуктивної і безпечної праці за гідну винагороду і з додержанням прав у сфері праці. Співробітництво Міністерства соціальної політики із Європейським Союзом і Міжнародною організацією праці у цьому напрямку є вкрай важливою для досягнення поставлених перед урядом завдань.
Керівництво Держпраці зосередилося на питаннях реалізації завдань Служби у контексті повноти здійснення її повноважень, а також на перегляді значної частини законодавства, контроль та нагляд за яким покладено на Держпраці. Акцентували увагу на проблемі незадекларованої праці в Україні, яка є підґрунтям для недобросовісної конкуренції на ринку за рахунок скорочення витрат на робочу силу, уникнення сплати соціальних внесків і податків.
Незадекларована праця також стає причиною порушення прав працівників, у тому числі на безпечні і здорові умови праці. Тому важливо створити для роботодавців і працівників стимули, у тому числі на рівні законодавства, для переходу від незадекларованої праці до належним чином оформлених трудових відносин. І роботодавці, і працівники мають знати переваги офіційного працевлаштування і розуміти всі ризики, які виникають при неофіційному працевлаштуванні. Держпраці розраховує на підтримку Проекту ЄС-МОП у процесі реформування системи охорони праці, адаптації успішних практик інспекцій праці країн-членів ЄС, у розгортанні масштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи у всіх областях України з метою подолання незадекларованої праці.
Координатори проектів Міжнародної організації праці в Україні, зазначили, що у новому проекті ЄС-МОП багато уваги приділяється стандартам ЄС з питань безпеки та гігієни праці.
Довідкова інформація:
У рамках Угоди про асоціацію з ЄС надається підтримка в реалізації реформ, у тому числі політики зайнятості, ринку праці, соціального розвитку і захисту.
Конвенції МОП № 81 і 129 – стандарти, що визнані на міжнародному рівні та визначають завдання, повноваження і функції інспекцій праці. Вони відіграють ключову роль у забезпеченні повної, продуктивної та вільно обраної зайнятості, соціальної злагоди через соціальний діалог, забезпечення гідних умов праці за допомогою інструментів інспекції праці. Ці конвенції ратифіковані усіма державами-членами ЄС.
Проект виконується задля досягнення суттєвого покращення стану безпеки та гігієни праці, стандартів у сфері праці та додержання законодавства про працю.
Соціальні партнери задіяні шляхом тристоронніх консультацій.
Джерело: http://dsp.gov.ua/
Коментарі до матеріалу