Щодо особливостей приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери
02.06.2016 239 0 0
31 травня 2016 року відбулося обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі» щодо врегулювання процесу приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери».
Як зазначається у пояснювальній записці, зараз до сфери управління Держпродспоживслужби належить 614 лікарень і 319 лабораторій ветеринарної медицини, а також 61 інше підприємство, установа та організація державної форми власності. Переважна більшість таких підприємств є комерційно непривабливими і лише в деяких випадках можуть становити цінність, виключно через наявність нерухомого майна. Вартість оформлення всіх правовстановлюючих документів на нерухоме майно може перевищувати вартість можливого доходу отриманого від його продажу. За таких умов, приватизація вказаних підприємств за загальними умовами неможлива та недоцільна. Вказані підприємства відіграють важливу соціальну функцію, оскільки представлені практично у всіх районних адміністративно-територіальних одиницях. У той же час, застаріле обладнання, відсутність належного фінансування та неможливість залучення інвестицій призводить до занепаду даних закладів. Фактично, найбільш зацікавленими у збереженні та розвитку вказаних підприємств є його трудовий колектив, який до того ж має відповідний досвід роботи у цій сфері. З огляду на це, завданням держави є забезпечення прозорої та ефективної приватизації вказаних підприємств, а також створення умов щодо їх подальшого розвитку.
Основною метою проекту Закону є впровадження спрощеного процесу прозорої приватизації, що забезпечить передачу засобів виробництва трудовому колективу, збереження робочих місць та соціальної значущості закладів ветеринарної медицини та фітосанітарної сфери.
Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...
Коментарі до матеріалу