Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для АПК
24.04.2018 321 0 0
У Верховній Раді зареєстрували законопроект №4024а «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу», що дозволить модернізувати сільгосптехніку на машинобудівних заводах та зробити її дешевшою на 20-30%.
Основними цілями і завданнями прийняття законопроекту є створення законодавчої та нормативно-правової бази для можливості комплексного проведення модернізації на вітчизняних заводах машинобудування для агропромислового комплексу застарілої техніки, залучивши кошти як на державному, так і регіональному рівнях.
Автори законопроекту зазначають, що необхідно покращити ситуацію, яка складається на сьогодні з забезпеченням господарств мобільними енергетичними засобами, в першу чергу — тракторами, яких в господарствах АПК налічується більше 300 тис. одиниць. Це дозволить значно підвищити рівень технічного оснащення господарств і зменшити середнє навантаження на 1 трактор, яке на сьогодні складає більше 105 га, в той час як у Канаді — 64 га, у США — менше 38, у Франції — менше 16, а у ФРН та Великобританії — менше 12 гектарів.
Зауважується, що відновлена техніка буде на 20-30% дешевшою від аналогічної нової, не поступатиметься їй за технічними характеристиками та буде повністю конкурентоспроможною на ринку.
Прийняття законопроекту надає можливість створити сприятливі умови щодо завантаження вітчизняних підприємств сільгоспмашинобудування, суміжних машинобудівних підприємств для виготовлення комплектувальних виробів. Збільшення обсягів виробництва техніки призведе до збільшення робочих місць.
Оновлення технічного парку АПК за рахунок високотехнічної відновленої техніки сприятиме збільшенню виробництва конкурентоспроможної сільгосппродукції, додатковому залученню механізаторів та збільшення зайнятості сільського населення. Крім того використання нової модернізованої техніки покращить екологічну ситуацію, зменшить витрати сільгосптоваровиробників на її експлуатацію.
http://iportal.rada.gov.ua/
Коментарі до матеріалу