Про продовження послідовної монетарної політики НБУ у 2018 році
20.09.2017 216 0 0
Правління Національного банку України вітає рішення Ради Національного банку зберегти послідовність монетарної політики в Основних засадах грошово-кредитної політики на 2018 рік та середньострокову перспективу. Основні сутнісні характеристики монетарної політики, а саме її цілі та принципи, залишаються незмінними порівняно з Основними засадами на 2017 рік та середньострокову перспективу.
Нагадаємо, у липні 2017 року Правління Національного банку затвердило, передало і презентувало Раді НБУ Пропозиції до Основних засад грошово-кредитної політики на 2018 рік та середньострокову перспективу (далі – Основні засади). 12 вересня Рада НБУ ухвалила Основні засади та 15 вересня передала їх для інформування до Верховної Ради України.
Відповідно до цього документу, Національний банк буде й надалі реалізовувати монетарну політику в рамках режиму інфляційного таргетування.
Середньострокова ціль щодо інфляції підтверджена на рівні 5%+/- 1 в.п., яка досягатиметься поступово, відповідно до незмінної траєкторії цілей:
грудень 2018 року – 6% ± 2 п. п.;
грудень 2019 року – 5% ± 1 п. п.;
грудень 2020 року і надалі – 5% ± 1 п. п.
Водночас, для посилення прозорості та підзвітності монетарної політики вперше інфляційні цілі на кінець року доповнено щоквартальними орієнтирами:
березень 2018 року – 7.5% +/- 2 п.п.;
червень 2018 року – 7% +/- 2 п.п.;
вересень 2018 року – 6.5% +/- 2 п.п.;
грудень 2018 року – 6% ± 2 п. п.;
березень 2019 року – 5.75% +/- 2 п.п.;
червень 2019 року – 5.5% +/- 2 п.п.;
вересень 2019 року – 5.25% +/- 2 п.п.;
грудень 2019 року і надалі – 5% ± 1 п. п.
Такий неперервний процес досягнення інфляційної цілі має покращити формування очікувань та підвищити зрозумілість й передбачуваність дій Національного банку.
Основним інструментом для досягнення цілей з інфляції залишається облікова ставка Національного банку. У разі перевищення прогнозом інфляції цільового значення Національний банк виходитиме з необхідності проведення жорсткішої грошово-кредитної (монетарної) політики для повернення прогнозу до цілі. І навпаки – за нижчого за цільове значення прогнозу інфляції Національний банк пом’якшуватиме монетарну політику. Таким чином інфляція в середньостроковій перспективі завжди має повертатися до цілі.
Обмінний курс гривні залишатиметься плаваючим і буде визначатися на валютному ринку, а Національний банк не буде спрямовувати свою монетарну політику на досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.
Разом з тим Національний банк використовуватиме інтервенції на валютному ринку для:
● накопичення міжнародних резервів;
● згладжування функціонування валютного ринку;
● підтримання трансмісії ключової процентної ставки як основного інструменту грошово-кредитної політики.
Для виконання другої за пріоритетністю цілі монетарної політики – щодо фінансової стабільності, діяльність Національного банку спрямовуватиметься на сприяння:
● ефективному перерозподілу ресурсів фінансовою системою;
● адекватній оцінці та сприйняттю ризиків учасниками ринку;
● підвищення стійкості фінансової системи, зниження ймовірності системних криз.
Національний банк досягатиме цілей зі сприяння фінансовій стабільності шляхом належного мікро- та макропруденційного регулювання та нагляду.
При прийнятті рішень з монетарної політики Правління Національного банку продовжить брати до уваги потреби економічного зростання у разі, коли це не буде перешкоджати цілям із досягнення цінової стабільності. Низька і стабільна інфляція є одним із головних внесків у стале економічне зростання, який може бути забезпечений центральним банком. Натомість, надто волатильна інфляція підриває впевненість економічних агентів і ускладнює прийняття ними споживчих та інвестиційних рішень, які є фундаментом економічного зростання.
Оскільки забезпечення сталого економічного розвитку в Україні неможливе без поступу в здійсненні реформ, Національний банк разом з Урядом України докладатиме всіх зусиль для продовження виконання заходів із реформування економіки та фінансової системи, передусім передбачених співпрацею з міжнародними фінансовими організаціями.
Для збалансованого досягнення своїх цілей Національний банк продовжить дотримуватиметься таких основних принципів реалізації монетарної політики:
● пріоритетність досягнення та підтримки цінової стабільності в державі;
● дотримання режиму плаваючого обмінного курсу;
● перспективний характер прийняття рішень;
● інституційна, фінансова та операційна незалежність Національного банку;
● прозорість та підзвітність діяльності Національного банку.
Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...
Коментарі до матеріалу