Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Новий порядок знищування кормів

25.11.2019 200 0 0

Знищувати корми доведеться за новим порядком і тільки під контролем Держпродспоживслужби.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опублікувало для обговорення проект наказу «Про затвердження Порядку знищення, утилізації кормів, повернення їх в обіг для годівлі тварин або для інших, ніж годівля тварин, цілей».

Частиною 6 ст. 9 Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» встановлено, що оператор ринку здійснює знищення, утилізацію кормів, повернення їх в обіг для годівлі тварин або для інших, ніж годівля тварин, цілей за власний рахунок у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері ветеринарної медицини.

До сьогодні такого порядку не було, а отже проект наказу розроблений на виконання вищезазначеної норми з метою правового врегулювання порядку знищення, утилізації кормів, повернення їх в обіг для годівлі тварин або для інших цілей.

Порядком визначаються механізми поводження операторів ринку з кормами з метою попередження їх негативного впливу на здоров’я тварин та навколишнє природне середовище, зокрема:

  • при виявленні кормів, що не підлягають подальшому використанню, оператор ринку негайно розпочинає процедуру вилучення цих кормів з обігу, складає відповідний акт, який не пізніше двох робочих днів надсилає територіальному органу Держпродспоживслужби.
  • Корми, що не підлягають подальшому використанню, зберігаються оператором ринку в окремих опечатаних ним приміщеннях та передаються операторами ринку для знищення або утилізації суб’єктам господарювання, які мають експлуатаційний дозвіл на використання потужностей (об’єктів) з переробки неїстівних продуктів тваринного походження.
  • Оператори ринку, які мають корми, що не підлягають подальшому використанню, упродовж двох робочих днів подають територіальному органу Держпродспоживслужби за місцем їх діяльності інформацію про передачу таких кормів на знищення або утилізацію.

У свою чергу, суб’єкти господарювання, яким були передані для знищення або утилізації корми, що не підлягають подальшому використанню, щокварталу надсилають територіальним органам Держпродспоживслужби в паперовому та електронному вигляді Звіт про обсяги та методи знищення або утилізації кормів.

Наявність в обігу кормів, що не підлягають подальшому використанню, встановлюється Держпродспоживслужбою за результатами заходів державного контролю та/або посадовими (уповноваженими) особами операторів ринку кормів.

www.me.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали