• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Податкові перевірки по-новому: законопроєкт

17.09.2019 930 0 0

Спецпроект «Перевірки в Україні»

Зміни в Податковому кодексі: бліцогляд законопроекту № 1210


У Верховній Раді України мають намір внести зміни в механізм проведення податкових перевірок та вимоги до повідомленнями-рішеннями. Зокрема, запланована коригування підстав для документальних позапланових перевірок і збільшення їх тривалості.

Це стало відомо із законопроєкту № 1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві», який опублікований на офіційному сайті Верховної Ради.

Перерахуємо деякі істотні зміни в порядок проведення перевірок.

Збільшиться тривалість перевірок

Час проведення фактичних і позапланових перевірок збільшиться вдвічі. Тривалість планових перевірок зможе тривати до 35 робочих днів - для великих платників податків, до 15 - для представників малого бізнесу, до 25 - для інших.

З'явиться можливість оскарження в Апеляційній комісії податкових повідомлень-рішень на великі суми.

Рішення державної податкової служби про відмову в задоволенні або неповне задоволення скарги можна буде оскаржити в Апеляційній комісії. Для цього необхідно буде подати скаргу в міністерство фінансів, при якому працює комісія.

Податкові повідомлення-рішення стануть більш докладними

До підстав направлення податкових повідомлень-рішень додадуться завищення сум ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) в деклараціях і наявність помилок при визначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної. У повідомленнях необхідно буде вказувати або додавати до них детальний розрахунок податкового зобов'язання (при наявності) та штрафних фінансових санкцій.

hvylya.net

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали