Коли і хто може заблокувати картковий рахунок?
Верховний суд роз'яснив, що в певних випадках банк може призупинити операції по рахунку тільки на два дні.
Суть справи: банк заблокував картковий рахунок позивача. Користувачу повідомили, що такі дії стали наслідком вчинення шахрайських дій з картки. Позивач оскаржив такі дії банку, вказавши, що він не надав доказів такої підозри, а також на численні прохання не розблокував рахунок.
Місцевий та апеляційний суди позовні вимоги задовільнили та зобов'язали розблокувати рахунок.
Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із таким висновком.
Відповідно до ст. 1074 Цивільного кодексу, права клієнта на розпорядження грошовими коштами можуть бути обмежені виключно за рішенням суду або в інших випадках, зокрема, встановлених Законом «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Однак відповідно до цього Закону банк може призупинити здійсненні фінансових операцій за рахунком тільки на два дні. Прийняти рішення про блокування рахунку до п'яти днів може Держфінмоніторинг, про що зобов'язаний повідомити правоохоронні органи.
Верховний суд вказав, що банк не надав достатніх доказів вчинення шахрайських дій позивачем, а також порушив строки, на які дозволяється призупинення фінансових операцій.
Відповідну постанову по справі № 235/5583/16-ц ВС прийняв 30.01.2019.
http://court.gov.ua
Коментарі до матеріалу