Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Які зміни очікують платіжні послуги

20.04.2021 294 0 0

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні розглянув проект Закону «Про платіжні послуги» (№ 4364).

Представляючи законопроект до другого читання, народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, до нього надійшло 334 пропозиції від народних депутатів. Додатково було напрацьовано 134 пропозиції, які потребують підтримки Комітету.

Загалом пропонується врахувати 322 пропозиції, в тому числі 20 частково і 37 редакційно. Відхилено 146 пропозицій народних депутатів.

Ольга Василевська-Смаглюк окреслила основні зміни, які пропонується внести у законопроект до другого читання. Зокрема, підкомітет пропонує на рівні закону не встановлювати жодних обмежень ставок інтерчейнджу та еквайрингу, разом із тим надавши підприємствам торгівлі механізм конкурентного врегулювання їх розміру.

Так, Національний банк України отримує право запитувати у міжнародних платіжних системах статистичну інформацію про розмір ставок інтерчейнджу і еквайрингу та публікувати її.

Також пропонується встановити, що графік забезпечення усіма торговцями можливості здійснення безготівкових розрахунків має затвердити Кабінет Міністрів.

За словами Ольги Василевської-Смаглюк, при доопрацюванні законопроекту враховано поправки, які передбачають посилення вимог до аутентифікації користувачів.

Окрім того, пропонується розширити перелік обмежених платіжних послуг – послуг, отримання дозволу на проведення яких є спрощеним, і прибрати норму про відповідальність надавачів послуг у випадках проведення платіжних операцій, при яких списання коштів відбувається з рахунку не того платника без вини надавача послуг.

Дискусію викликало питання встановлення граничних розмірів ставок інтерчейнджу та еквайрингу, оскільки на сьогодні вони є завеликими у порівнянні з іншими країнами.

Водночас, пропозиція про поетапне зниження ставок інтерчейнджу не набрала необхідної кількості голосів.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому у редакції, запропонованій у порівняльній таблиці.

https://iportal.rada.gov.ua  

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали