Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як перенести або продовжити щорічну відпустку в разі хвороби працівника

27.08.2018 556 0 1

Відповідно до ст. 10 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504) черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників.

Конкретний період надання щорічних відпусток в межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком строку.

Строки надання відпусток можуть бути змінені за узгодженням сторін трудового договору і за умови виникнення обставин, що змушують перенести відпустку.

Якщо працівник просить перенести відпустку, наприклад, за сімейними обставинами на інший період і роботодавець не заперечує проти зміни у графіку періоду відпустки, то порушення законодавства про відпустки немає.

Важливо: за ініціативою власника або уповноваженого ним органу щорічна відпустка, як виняток, може бути перенесена на інший період тільки за письмовою згодою працівника та за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом у разі, коли надання відпустки в раніше обумовлений період може вплинути на нормальний хід роботи установи, та за умови, що частина відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використана в поточному робочому році.

Згідно зі ст. 11 Закону № 504 щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.

У разі перенесення відпустки новий строк її надання встановлюється за згодою між працівником і роботодавцем. Якщо причини перенесення відпустки на інший період настали під час її використання, то її невикористана частина надається після закінчення дії таких причин або за згодою сторін переноситься на інший період з додержанням вимог ст. 12 Закону № 504.

Отже, питання продовження або перенесення невикористаної частини відпустки має бути погоджено між працівником та роботодавцем.

Важливо: невикористана частина відпустки надається відразу після одужання працівника чи перенесення її на інший період на підставі відповідного наказу керівника, лікарняного листка та заяви працівника.

Лист Мінсоцполітики від 11.07.18 р. № 1213/0/101-18/284.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали