Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як часто перевірятимуть виробників і продавців ліків

12.06.2019 67 0 0

Уряд постановою від 05.06.2019 р № 465 затвердив критерії, за якими оцінюють ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері виробництва, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, їх імпорту.

Від цих критеріїв залежить періодичність планових перевірок. У даному випадку йдеться про перевірку Держслужби з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Нові критерії ризику набудуть чинності з дня офіційного опублікування.

Критеріями, за якими будуть оцінювати ступінь ризику від провадження відповідної діяльності, стануть:

  • вид господарської діяльності, який провадить суб'єкт господарювання;
  • кількість аптечних закладів у такого суб`єкта;
  • вид ліків, виробництво яких здійснює суб'єкт;
  • система оподаткування, яку застосовує суб'єкт;
  • наявність системи управління якістю продукції, що відповідає стандартам;
  • наявність порушень, виявлених за результатами попереднього заходу державного нагляду;
  • наявність рішення про встановлення заборони обігу лікарського засобу, виробленого або ввезеного суб'єктом господарювання, або наявність негативного висновку про якість ввезеного в Україну лікарського засобу, виданого протягом останніх трьох років;
  • наявність випадку притягнення посадовців до адмінвідповідальності за порушення у сфері контролю якості ліків протягом останніх трьох років.

Залежно від цих критеріїв суб'єкти господарювання належать до одного з трьох ступенів ризику - високого, середнього або незначного. У цій сфері віднесення до відповідної сфери здійснюється з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями. Якщо діяльність суб'єкта визнали з високим ступенем ризику, то планова перевірка Держлікслужби може завітати до нього не частіше одного разу на два роки. Із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на три роки, з незначним - не частіше одного разу на п'ять років.

Найбільше балів отримують такі види діяльності як промислове виробництво ліків, їх імпорт чи оптова торгівля. Два бали додасть перебування на спрощеній системі, тоді як загальна система оподаткування оцінена у нуль балів. Також нуль балів матимуть ті суб'єкти господарювання, що можуть похвалитися сертифікатом відповідності умов виробництва чи дистрибуції. Однозначно віддалять планову перевірку відсутність фактів порушень чи штрафів посадовців протягом останніх трьох років. Зате накине балів наявність критичного чи суттєвого порушення вимог ліцензійних умов, а також - рішення про заборону обігу ліків, вироблених чи ввезених відповідним суб'єктом.

www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали