Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Кабмін пропонує використовувати спецрахунки для оплати компослуг

Кабінет міністрів України пропонує запровадити рахунки зі спеціальним режимом використання для оплати послуг централізованого тепло- і водопостачання з метою погашення позик міжнародних фінансових організацій (МФО).

Відповідна пропозиція міститься в урядовому законопроекті № 4557а від 28 серпня 2014 року. Зокрема, документ пропонує доповнити Закон України «Про питну воду і питне водопостачання» статтею 19-1, якою затверджується порядок розрахунків за послуги централізованого водопостачання і водовідведення.

Згідно з цією нормою, оплата послуг централізованого водопостачання і водовідведення споживачами здійснюється шляхом перерахування коштів на поточні рахунки зі спеціальним режимом використання (спецрахунки) для проведення розрахунків з енергопостачальником, а також для погашення позик, одержаних від МФО.

При цьому в законопроекті відзначається, що оплата споживачами послуг з централізованого водопостачання і водовідведення шляхом перерахування коштів на спецрахунки є обов'язковою умовою договору про надання послуг із централізованого водопостачання і водовідведення.

Оплата цих послуг шляхом перерахування коштів на інші рахунки забороняється.

Крім цього, цей проект закону пропонує внести зміни до Закону України «Про теплопостачання», які передбачають можливість використання коштів зі спецрахунків, які згідно із законом використовуються для проведення розрахунків із гарантованим постачальником природного газу, також для погашення позик, одержаних від МФО.

Як говориться в пояснювальній записці до документа, його ухвалення дозволить забезпечити ефективне функціонування сфери тепло-, водопостачання і водовідведення, покращити стан розрахунків за спожиті енергоносії та створить умови для погашення підприємствами позик, одержаних від міжнародних фінансових організацій.

Як повідомляв УНІАН, борг споживачів газу перед НАК «Нафтогаз України» станом на 13 серпня 2014 року становив 19,8 млрд грн.

Борг підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) і теплоелектроцентралей (ТЕЦ) за природний газ, що використовується для виробництва теплової енергії, становить 89% зазначеної суми, борг ТЕЦ за природний газ, що використовується у виробництві електроенергії - майже 10%, борг прямих промислових споживачів - близько 1%.

При цьому, за даними «Нафтогазу», середній рівень розрахунків за природний газ по підприємствах ТКЕ в Україні за 2014 залишився незмінним і становить 46%.

Детальніше читайте на УНІАН: http://economics.unian.ua/realestate/...

Джерело: http://economics.unian.ua/realestate/...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
22.05.2025
Уряд підтримав скасування 63 регуляцій: скільки заощадить бізнес
Кабмін продовжує дерегуляцію. На засіданні 21 травня Уряд підтримав чергові зміни, розроблені Мінекономіки. Кабмін продовжує дерегуляцію. На засіданні 21 травня Уряд підтримав чергові зміни, розроблені Мінекономіки. Цього разу це законопроєкт про скасування 63 дублюючих та неактуальних вимог держрег...
22.05.2025
Застосування бодікамер митниками запроваджують на всіх пунктах пропуску
Прийнятий Порядок застосування індивідуальних портативних відеокамер посадовими особами митних органів визначає правила використання, зберігання та захисту відеоданих. Уряд продовжує впроваджувати заходи з реформування Держмитслужби у критично важливих напрямах зниження корупційних ризиків та посиле...
22.05.2025
Затверджено нову статзвітність для імпортерів
Держстатом наказом від 19.05.2025 № 75 затверджено нову форму державного статистичного спостереження: № 1-ціни (імпорт) (місячна) «Звіт про ціни на імпорт» (далі – Звіт).  Звіт подається до територіального органу Держстату юридичними особами, які здійснювали операції з імпорт...
Кращі матеріали
Центр сповіщень