Зміни в Земельному кодексі торкнуться фермерів
01.11.2017 159 0 0
Законопроектом «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності» № 7060 від 4 вересня 2017 р. пропонується внести зміни до деяких статей Земельного кодексу.
Зокрема, главу 5 «Землі сільськогосподарського призначення» запропоновано доповнити новою статтею, яка вказує розмір земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної чи комунальної власності, яка передається в оренду на земельних торгах для фермерських господарств, — не більш як 5 га для ведення фермерського господарства.
Орендарями можуть бути виключно громадяни України, що є членами сімейного фермерського господарства.
Після закінчення строку договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної чи комунальної власності, переданої на земельних торгах в оренду для створення та розвитку сімейних фермерських господарств (далі — така земельна ділянка), громадяни України мають право:
на поновлення договору оренди землі на той самий строк і на тих самих умовах;
безоплатно отримати у власність відповідну земельну ділянку або її частину у розмірі, що не перевищує 2 га;
викупити земельну ділянку або її частину із розстроченням платежу до 20 років.
Також пропонується доповнити статтею главу 18 «Обмеження прав на землю».
Передбачені обмеження:
Особам, які отримали у власність такі землі, протягом семи років з дня державної реєстрації права власності на них забороняється відчужувати земельні ділянки (крім відчуження для суспільних потреб з мотивів суспільної необхідності), передавати їх у заставу, а також у користування третім особам.
Земельна ділянка може використовуватися лише для закладання та вирощування багаторічних насаджень, тваринництва, овочівництва, вирощування органічної продукції, а також для зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.
Земельна ділянка має використовуватися виключно фермерським господарством, зареєстрованим як юридична особа, що має статус фермерського господарства, за умови, що в його підприємницькій діяльності використовується праця членів такого господарства, якими є члени виключно однієї сім’ї.
Зміна цільового призначення забороняється.
У разі порушення умов договору оренди такої земельної ділянки договір оренди землі підлягає розірванню. Якщо таке порушення сталося після викупу земельної ділянки, а у разі, якщо таке порушення сталося після викупу земельної ділянки її орендарем, але до сплати повної вартості, — умови договору купівлі-продажу щодо розстрочення платежу втрачають актуальність, а купівельна ціна земельної ділянки збільшується на 100%.
Джерело: https://kurkul.com/news/9838-zmini-v-...
Коментарі до матеріалу