Зміни в законодавстві з 7 по 11 лютого 2022 року
З 10 лютого діє оновлений порядок здійснення операцій з використанням платіжної картки
Національний банк України вдосконалив порядок здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів (далі – платіжні картки). Це сприятиме підвищенню рівня захисту прав держателів платіжних карток, а також посиленню контролю за дотриманням еквайрами правил платіжних систем і вимог законодавства.
Так, регулятор зобов’язав постачальників платіжних послуг перед ініціюванням платіжної операції надавати держателям платіжних карток інформацію про порядок і умови її здійснення або доступ до такої інформації. Зокрема, йдеться про операції з переказу коштів, що здійснюються в кілька етапів, адже, якщо держатель не матиме інформації про те, як саме здійснюватиметься платіжна операція, це може спричинити його додаткові незаплановані витрати.
В Україні змінили тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19
Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до 722 наказу «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».
Змінами було скорочено тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування. Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту.
Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР.
Із 5 квітня цього року набувають чинності зміни, що стосуються садівництва та викупу землі з постійного користування
Законом від 17.12.2021 № 1989-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та садівництва» унесено зміни: до Земельного кодексу (далі – ЗК); Закону від 06.10.1998 № 161-XIV «Про оренду землі» (далі – Закон № 161). Більшість змін набувають чинності з 05.04.2022, інші – з 01.01.2024. Подробиці на Uteka.
Уряд звільнив селища від обов‘язкового використання РРО/ПРРО
Уряд звільнив підприємців, що здійснюють роздрібну торгівлю у селищах, від обов'язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій.
З 5 лютого до ДПС будуть надсилати запити щодо покупців нерухомості
5 лютого 2022 року, набрав чинності Порядок електронної взаємодії інформаційних систем Міністерства юстиції та Державної податкової служби України щодо підтвердження відомостей про фізичну особу під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Відповідний Порядок був затверджений наказом Мін’юсту, Міністерства фінансів України 31 січня 2022 року № 280/5/41.
Основною метою прийняття зазначеного порядку є вдосконалення механізмів верифікації відомостей про фізичних осіб, що вносяться до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
З 11 лютого змінився порядок включення платників податків до Реєстру великих платників податків
Даним наказом, передбачено, що великі платники податків (далі – ВПП), які не обліковуються в територіальних органах ДПС, що здійснюють податкове супроводження великих платників податків відповідно до наказу ДПС, зобов'язані не пізніше 1 грудня поточного року подати заяву за формою № 1-ОПП (основне місце обліку) до територіального органу ДПС, що здійснює податкове супроводження великих платників податків, наведеного у повідомленні про включення підприємства до Реєстру ВПП на наступний календарний рік.
500 грн за бустерну дозу та оплата ЖКГ - нові можливості єПідтримки, ухвалені Урядом
Уряд ухвалив значні зміни в постанову щодо програми єПідтримка. Незабаром люди з інвалідністю І та ІІ груп зможуть витратити кошти в межах програми єПідтримка на ліки. А люди з інвалідністю І та ІІ груп та особи від 60 років — на комунальні послуги. Також із 14 березня українці від 14 років, які мають бустерну дозу, зможуть отримати 500 гривень у межах програми.
Президент України підписав закон про регулятор у сфері електронних комунікацій
10 лютого 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв'язку України», який ухвалила Верховна Рада України 16 грудня 2021 року.
Цей документ спрямований на забезпечення незалежності та адміністративної спроможності галузевого регулятора. Закріплення правового статусу регуляторного органу на законодавчому рівні, його повноважень та незалежності повністю відповідає європейським підходам.
Коментарі до матеріалу