Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміни в законодавстві з 13 березня по 17 березня 2023 року

17.03.2023 265 0 0

З 14 березня діють затверджені Мінекономіки критерії визначення важливих підприємств для бронювання працівників

Мінекономіки наказом від 17.02.2023 № 952 затвердила Критерії визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для галузей національної економіки. Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. 14 березня Наказ № 952 було опубліковано в «Офіційному віснику». Відповідно, наказ набрав чинності  з 14 березня 2023 року.

Уряд удосконалив процедуру формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Кабінет Міністрів чітко визначив процедуру та порядок внесення даних до інформаційної системи переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

З 20 березня діятиме новий термін проведення документальних перевірок бюджетного відшкодування ПДВ

Термін проведення документальних перевірок бюджетного відшкодування ПДВ на суму більше 100 тис. грн з підстав за пп. 78.1.8 ПКУ становитиме до 30 календарних днів після закінчення строків на проведення камеральної перевірки відповідної декларації або уточнюючого розрахунку.

Нацбанк України зберіг облікову ставку на рівні 25%

Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних і запровадити комплекс додаткових заходів для посилення конкуренції банків за строкові депозити населення.

Уряд підкоригував Порядок накладення трудових штрафів

Вилучено згадку про частину другу ст. 53 Закону «Про зайнятість населення», у якій йшлося про застосування штрафів за невиконання роботодавцем упродовж року квоти для працевлаштування окремих категорій громадян.

НБУ уточнив вимоги до еквайрів

Національний банк України уточнив вимоги до еквайрів під час здійснення ними платіжних операцій. Це зумовлено необхідністю посилити дотримання учасниками платіжного ринку вимог законодавства.

Кабмін скасував ще один інструмент держрегулювання

Кабінет Міністрів України відмінив необхідність отримання погодження Держрезерву при видачі Міністерством економіки ліцензій на імпорт в Україну цукру-сирцю з тростини в межах тарифної квоти.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали