Зміни в законодавстві з 12 червня по 16 червня 2023 року
Порядок держреєстрації і зняття з обліку транспортних засобів змінено Кабміном
Цим рішенням спрощено процедуру державної реєстрації та зняття з обліку транспортних засобів. Тепер можна отримувати зазначені послуги в електронній формі, а також здійснювати експертне дослідження за бажанням власника транспортного засобу. Обов'язкове проведення експертного дослідження залишається тільки для транспорту, який перебував в експлуатації за кордоном та підлягає першій державній реєстрації в Україні.
Програма компенсацій за працевлаштування ВПО: держпідтримка для нових бізнесів
Новостворений бізнес зможе скористатись урядовою програмою підтримки роботодавців за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та отримати компенсацію.
Зміни в накладенні арешту на кошти боржників виконавчою службою: коментує Мін'юст
З 6 травня 2023 року в Україні діє закон, що дозволяє фізичним особам-боржникам здійснювати видаткові операції зі своїх поточних рахунків на суму, що не перевищує двох мінімальних заробітних плат протягом одного місяця, та сплачувати податки та збори, незважаючи на накладений арешт на рахунок. Юридичні особи-боржники та самозайняті особи також можуть здійснювати видаткові операції зі своїх поточних рахунків для виплати заробітної плати та сплати податків та зборів, але не більше п'яти мінімальних заробітних плат на місяць на одного працівника. Звернення стягнення з цього приводу не проводиться у межах зазначених сум.
Бізнес отримав дозвіл на переказ валютних коштів за кордон для погашення кредитів
З16 червня 2023 року Національний банк України надає дозвіл українському бізнесу переказувати за кордон кошти для виконання зобов'язань за зовнішніми кредитами та позиками.
НБУ зберіг облікову ставку на рівні 25%
Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних. Це сприятиме підтримці привабливості гривневих інструментів, збереженню стійкості валютного ринку та зниженню інфляції, що в комплексі формуватиме передумови для подальшого поступового пом’якшення валютних обмежень.
Коментарі до матеріалу