Зміни до бюджету-2020: карантинні соціальні гарантії
Верховною Радою унесено зміни до Закону від 14.11.19 р. № 294-IX «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Зокрема, установлено, що:
- у разі пропуску строку повторного огляду особою з інвалідністю, яка отримує пенсію, призначену відповідно до Закону від 09.04.92 р. № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виплата пенсії по інвалідності не зупиняється до закінчення строку дії карантину;
- Фонд соціального страхування та Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття здійснюють поточні видатки на утримання виконавчих дирекцій фондів, установ державної служби зайнятості та такі страхові виплати:
- допомога з тимчасової непрацездатності;
- допомога по вагітності і пологах;
- щомісячні страхові виплати потерпілим від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань та членам їх сімей;
- витрати на лікування потерпілих від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань;
- витрати на протезування та придбання спеціальних засобів пересування;
- допомога по безробіттю (включаючи допомогу по частковому безробіттю);
- допомога на поховання.
До Закону від 05.07.12 р. № 5067-VI «Про зайнятість населення» вже було внесено зміни карантинним Законом від 30.03.20 р. № 540-IX, але наразі згідно з новими поправками у ст. 471 викладено покроковий алгоритм надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, яким може скористатися роботодавець.
Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затверджено постановою КМУ від 22.04.20 р. № 306 (набув чинності з 28.04.20 р., опублікований в «Урядовому кур’єрі» від 28.04.20 р. № 80).
Отже, така допомога надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, застрахованим особам у разі втрати ними частини зарплати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через запровадження Кабміном карантину за зверненням роботодавця.
Також на період карантину до осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не будуть застосовувати норми щодо відкладення виплати допомоги по безробіттю на строк до 90 днів. Тож загальна тривалість виплат допомоги для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.
Закон від 13.04.20 р. № 553-IX набув чинності з 18.04.20 р. (Голос України від 17.04.20 р. № 68).
Коментарі до матеріалу