Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Фінустанови зобов'язали розкривати повну вартість мікрокредитів

07.10.2020 154 0 0

Закон встановлює нові правила мікрокредитування

Фінансові установи будуть зобов'язані розкривати повну вартість кредитів сумою менше мінімальної заробітної плати (на сьогодні - 5 тисяч грн) та строком до одного місяця. Відповідний закон підписаний президентом та набере чинності через три місяці.

Про це повідомляється на сторінці законопроекту №1109 на Верховної ради.

Більшість позик, які громадяни беруть у небанківських фінансових установах, - незначні за розміром та короткострокові. У 2019 році середня сума кредиту фізичної особи становила 3 711 грн.

Через те, що вимоги до розкриття інформації не поширювалися на так звані мікрокредити, громадяни мали чимало проблем. Серед основних – нерозуміння повної вартості кредиту та санкцій у випадку прострочення, які могли потроїти чи навіть збільшити борг людини в десятки разів.

За законом фінансові компанії будуть зобов’язані вказувати реальну річну процентну ставку за мікрокредитами, яка включає всі без винятку витрати клієнта. Це стосується і реклами. Буде заборонено зазначати процентні ставки на рівні 0% чи 0,01%, які можуть діяти лише впродовж короткого пільгового періоду, що призводить до неправильного розуміння вартості кредиту споживачем та може поставити позичальника в скрутне фінансове становище.

Договір мікрокредиту повинен буде містити повну інформацію про позику, а саме: повну процентну ставку, наявність додаткових та супутніх послуг, орієнтовну загальну вартість кредиту, графік платежів, інформацію про санкції у випадку прострочення та інше. Також фінансовій компанії заборонено змінювати умови договору в односторонньому порядку.

Крім того, закон обмежує сукупну суму платежів, які має сплатити споживач у разі невиконання його зобов’язань, передбачених договором про споживчий кредит (неустойки (штраф, пеня), процентної ставки, інших платежів). Розмір штрафу обмежений подвійною сумою, одержаною споживачем за таким договором.

Також закон передбачає, що у випадку прострочення ставка за мікрокредитом не може змінюватися в гіршу для клієнта сторону.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали