Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Доповнено умови санаторно-курортного лікування військових

30.08.2018 2657 0 0



Незабаром Інструкція про організацію санаторно-курортного лікування, медичної і медико-психологічної реабілітації в Збройних Силах України, затверджена наказом Міноборони від 04.11.16 р № 591, буде доповнена новими положеннями. Розглянемо докладніше їх суть.

1. Підстави і умови направлення військових на медичну реабілітацію

Визначено перелік осіб, які після лікування на стаціонарі в лікувально-профілактичних закладах (далі - ЛПЗ) та на підставі висновку госпітальної військово-лікарської комісії (далі - ГВВК) шляхом перекладу можуть бути спрямовані на медичну реабілітацію в центри (санаторії). До цього переліку, зокрема, включені:

  • військовослужбовці Збройних Сил України (далі - ЗСУ);
  • ветерани військової служби, які отримують пенсію відповідно до Закону від 09.04.92 р № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262);
  • особи без права на лікування, які супроводжують військовослужбовців, які за станом здоров'я потребують сторонньої допомоги.

Встановлено також підстави для направлення таких осіб на медичну реабілітацію, а саме:

  • попереднє стаціонарне госпітальне лікування;
  • наявність медичних показань і відсутність медичних протипоказань;
  • виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою № 027/о, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я від 14.02.12 р № 110;
  • довідка ГВВК за формою додатка 4 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженим наказом Міністра оборони від 14.08.08 р № 402.

Зауважимо, що Переліки медичних показань і протипоказань до санаторного лікування та медичної реабілітації в санаторно-курортних закладах ЗСУ затверджені наказом Міноборони від 09.12.15 р № 703.

Дата напрямки і індивідуальна програма медичної реабілітації узгоджуються уповноваженими особами ЛПЗ та центрів (санаторіїв). Відповідальним за відбір на медичну реабілітацію є голова ГВВК. Направлення на медико-психологічну реабілітацію кожного військовослужбовця готує і оформляє в установленому порядку начальник медичної служби військової частини. У напрямку зазначається підстава для реабілітації та номер путівки.

2. Порядок планування санаторно-курортних путівок для ветеранів

Начальник медичної служби Командування Сухопутних військ ЗСУ подає до Головного військово-медичного управління (далі - ГВМУ):

  • до 25 листопада поточного року - узагальнену заявку обласних військкоматів на санаторно-курортні путівки на наступний рік для осіб, на яких поширюється дія Законів від 20.12.91 р № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011); від 22.10.93 р № 3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - Закон № 3551); від 23.03.2000 р № 1584-ІІІ «Про жертви нацистських переслідувань» (далі - Закон № 1584); які отримують пенсію відповідно до Закону № 2262 і користуються безкоштовним санаторно-курортним лікуванням;
  • до 1 грудня - помісячну заявку для конкретних категорій осіб з визначенням конкретного санаторно-курортного закладу.

ГВМУ в межах коштів, передбачених бюджетною програмою на наступний рік для санаторно-курортного лікування ветеранів війни, та з урахуванням заявки начальника медичної служби Командування Сухопутних військ ЗСУ планує необхідну кількість путівок для цієї категорії осіб.

3. Розподіл путівок між центрами медичної реабілітації та санаторного лікування

Розподіл загальної кількості санаторно-курортних путівок між центрами медичної реабілітації та санаторного лікування (санаторіями) Міноборони здійснюється за планом, затвердженим Міністром оборони України, в такій пропорції:

  • для медичної і медико-психологічної реабілітації - 25-30% загальної кількості путівок (в т. ч. для медико-психологічної реабілітації осіб льотного складу та груп керівництва польотами);
  • військовослужбовців - учасників бойових дій - 25-30%; військовослужбовців, ветеранів війни та ветеранів військової служби - до 20-30%;
  • членів сімей військовослужбовців - до 15-20%; працівників ЗСУ - до 5%.

При необхідності співвідношення кількості путівок може бути змінено ГВМУ. Путівки направляються:

  • для медичної і медико-психологічної реабілітації - до центрів (санаторії), що здійснюють їх облік та оформлення;
  • ветеранів - начальнику медичної служби Командування Сухопутних військ ЗСУ, який розподіляє їх і видає через відділи соціального забезпечення військкоматів.

4. Оплата вартості путівок

ГВМУ здійснює розрахунок з центрами за санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю, ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, осіб, на яких поширюється дія Законів № 1584, № 2011, № 2262 та № 3551, за фактично використані ними календарні дні . За осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи внаслідок війни та осіб з інвалідністю I групи внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, оплата здійснюється без вартості лікування.

Наказ Міноборони від 17.07.18 р № 377 поки офіційно не опублікований.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали