Що враховують при перерахунку пенсій військовим
Суд вказав, що час проходження строкової служби у віддаленій місцевості зараховується громадянам у вислугу років на пільгових умовах.
Таку позицію висловив Вінницький апеляційний адміністративний суд, розглянувши справу № 153/210/16-а.
Так, громадянин з 24.12.1989 по 26.11.1991 проходив строкову військову службу у військовій частині №22912 у віддаленій місцевості Збройних Сил СРСР, а саме в селищі Велике Озеро Мурманської області.
У період з 15.06.1992 по 30.10.2015 він проходив службу на посаді прапорщика в органах внутрішніх справ та був звільнений згідно з пунктом «а» статті 63 Положення про проходження служби рядовим і начальницький складом органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил.
08.12.2015 отримав пенсійне посвідчення, видане Пенсійним фондом України, та з листопада 2015 року отримує пенсію за вислугою років у розмірі 2000 гривень 05 копійок.
У грудні 2015 року позивач звернувся із письмовою заявою до Міністерства внутрішніх справ України щодо зарахування йому до вислуги років для призначення пенсій на пільгових умовах часу проходження дійсної військової служби у Збройних Силах СРСР у районах Крайньої Півночі у військовій частині №22912 у зв'язку з тим, що це впливає на розмір пенсії.
На вказану заяву листом Головного управління Національної поліції у Вінницькій області позивачу було відмовлено через те, що відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 15 грудня 1990 року №1290 «Про вислугу років для призначення пенсій особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам та військовослужбовцям надстрокової служби, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і грошової допомоги цим військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу та їх сім'ям» у вислугу років на пільгових умовах зараховується лише надстрокова військова служба у віддалених місцевостях СРСР. Оскільки у вказаних місцевостях позивач проходив строкову військову службу, то підстав для її зарахування на пільгових умовах немає. Позивач, вважаючи таке рішення Головного управління Національної поліції у Вінницькій області неправомірним, звернувся за захистом своїх прав до суду.
Позиція апеляційного та касаційного суду: Суди визнали протиправною відмову Головного управління Національної поліції у Вінницькій області у зарахуванні громадянину до вислуги років на пільгових умовах час проходження строкової служби у віддаленій місцевості Збройних Сил СРСР у військовій частині №22912 в селищі Велике Озеро Мурманської області в період з 24.12.1989 по 26.11.1991 та зобов’язали управління МВС здійснити йому перерахунок вислуги років для призначення пенсії, зарахувавши на пільгових умовах (один місяць служби за півтора) у зазначений період проходження строкової служби.
Задовольняючи частково позов, суди посилалися на положення пункту 4 додатку 2 до Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міноборони від 14.08.2014 року №530, передбачено, що строкова служба у Мурманській області з 25.06.1949 року зараховується до вислуги років на пільгових умовах - один місяць служби за півтора місяця.
http://zib.com.ua
Коментарі до матеріалу