Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що зміниться з ухваленням законопроєкту про множинне громадянство

20.06.2025

У Верховній Раді ухвалили у другому читанні законопроєкт № 11469 про множинне громадянство. Він допоможе зберегти звʼязки мільйонів українців, які були змушені виїхати під час повномасштабної війни та раніше, з Батьківщиною, залучати інвестиції з-за кордону і адаптувати Україну до європейських стандартів.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, яка спростувала низку фейків щодо ухваленого закону.

За її словами, головна мета ухваленого законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України» – відновлення та збереження зв’язку з українцями по світу. Мета законопроєкту – протидія демографічній кризі, міграції та викликам війни. Це крок до збереження української нації, ії інтеграції до європейської правової спільноти.

«Це стратегічний крок для збереження єдності української нації в умовах війни, глобальної мобільності та великої діаспори. Він дозволяє мільйонам українців, які були змушені виїхати під час повномасштабної війни та раніше, зберегти зв’язок з Батьківщиною, залучати інвестиції з-за кордону, визнавати внесок діаспори у розвиток і захист держави, а також адаптувати Україну до європейських стандартів», – пояснила Олена Шуляк.

Вона додала, що практика множинного громадянства діє у понад 100 країн світу, включно з більшістю країн Європейського Союзу. Ба більше, 90 % українців за кордоном знаходяться в країнах, де дозволено множинне громадянство. Якщо це можливо в Канаді, Німеччині, Ізраїлі, Польщі, наголосила Шуляк, це має бути можливим і в Україні, залишаючись при цьому безпечною і контрольованою практикою, яка, підкреслила вона, не допускає громадянства з країнами-агресорами. Так, Кабмін в подальшому затвердить перелік країн, з якими дозволене множинне громадянство, що захистить державу від зловживань.

«Це не «паспорт для всіх», а механізм для своїх, українців. Він визнає на законодавчому рівні реальність, яка вже існує. Десятки тисяч українців мають кілька громадянств без належного правового регулювання. Закон створює чіткі, контрольовані умови замість сірого поля: особа, яка має інший паспорт, але є громадянином України, на території нашої держави визнається лише громадянином України», – пояснила Олена Шуляк.

Водночас вона спростувала низку поширених помилок у трактуванні цілей множинного громадянства. Так, цей законопроєкт не легалізує російські паспорти, оскільки чинне законодавство забороняє множинне громадянство з державою-агресором. Добровільне набуття громадянства рф – підстава для втрати українського, крім випадків примусової паспортизації на ТОТ: вона не є підставою для втрати українського громадянства.

Крім цього, вказала Шуляк, Конституція України говорить про єдине громадянство України як інституцію, а не як заборону іншого паспорта, тобто вона не забороняє бути біпатридом. Утім, виборчі права надаються лише тим, хто є громадянином України.

«Закон запроваджує рівні умови для громадянства, зокрема, через кваліфікаційні вимоги: знання мови, історії, Конституції і поваги до неї, підтвердження зв’язку з Україною. Роздачі паспортів кому завгодно не буде, навпаки, будуть чіткі та зрозумілі критерії і спрощення процедур для українців у світі», – зауважила Олена Шуляк.

Наостанок вона додала, що нове законодавство не скасовує військові обов’язки для громадян України, незалежно від наявності іншого громадянства. Усі правові наслідки зберігаються, зокрема, відповідальність за ухилення. Водночас парламентарка спростувала інформацію щодо множинного громадянства як інструменту, який дозволить іноземцям безперешкодно скуповувати українську землю: цей закон не змінює чинного земельного законодавства. Є чіткі норми закону для громадян України та іноземних громадян.

«Слуга Народу»

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
11.07.2025
Документи, які набули чинності з 7 по 13 липня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Указ Президента від 16.07.2025 № 465/2025 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 липня 2025 року «Про застосування персональних спеціальних ...
11.07.2025
Затверджено мінімально допустимі експортні ціни на окремі види товарів на липень
Мінагрополітики наказом від 10.07.2025 № 1943 затвердило мінімально допустимі експортні ціни на окремі види товарів, що класифікуються за кодами згідно з УКТЗЕД 0409 00 00 00, 0802 31 00 00, 0802 32 00 00, 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1205, 1206 00, 1507, 1512, 1514, 2306 на липень 2025 року....
11.07.2025
Зміни в законодавстві з 7 по 11 липня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Президент 3 липня підписав Закон від 18.06.2025 № 4505-IX, який офіційно опублікований 5 липня і з цього дня набув чинності. Унесено зміни до переліку територій...
Кращі матеріали