Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Бізнес звернувся до Уряду з проханням переглянути підвищення МЗП до 3200 грн.

Редакція

21.11.2016 377 0 0

Проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 15.09.2016 року реєстр. № 5000, підготовленим Кабінетом Міністрів України до другого читання, передбачено двократне збільшення з 01.01.2017 року розміру мінімальної заробітної плати до 3200 гривень.

Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця», яка об’єднує понад 100 000 підприємців по всій території України та є найбільшим представником інтересів малого та середнього бізнесу, вважає ініціативу Уряду з підвищення з 01.01.2017 року розміру мінімальної заробітної плати вдвічі з 1600 гривень до 3200 гривень завчасною та такою, яка значно збільшить податкове навантаження на малий та середній бізнес, що збільшить безробіття та тіньову економіку.

Підвищення розміру мінімальної заробітної плати, яке не спричинить негативних наслідків для економіки країни та зростання інфляційних процесів, має ґрунтуватись на річному зростанні ВВП, тому, на нашу думку, таке підвищення з 01.01.2017 року може бути в межах до 20%.

Звертаємо Вашу увагу на те, що у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 року вдвічі - вдвічі збільшиться податкове навантаження на легальний малий та середній бізнес України, на підприємців, які зареєстровані та офіційно ведуть свою підприємницьку діяльність, створюють робочі місця та наповнюють державний та місцеві бюджети та жодним чином не вплине на тіньовий бізнес, який так і залишиться в тіні.

У разі, якщо розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 року таки буде збільшено, то з метою збереження легального малого та середнього бізнесу в Україні, вимагаємо:

1. Ініціювати внесення зміни до Податкового кодексу України, забезпечивши:

- збільшення граничних обсягів доходів для платників єдиного податку 1-3 груп, встановивши такі обсяги у мінімальних заробітних платах: 220 розмірів мінімальних заробітних плат для першої групи, 1100 розмірів мінімальних заробітних плат для другої групи, 3650 розмірів мінімальних заробітних плат для третьої групи;

- обов’язок з застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої і третьої груп, у разі перевищення в календарному році обсягу доходу, що перевищує 730 розмірів мінімальних заробітних плат;

- передбачити право органів місцевого самоврядування переглянути ставки єдиного податку з набранням ними чинності з 01.01.2017 року.

2. Передбачити перерозподіл витрат роботодавця на оплату праці, встановивши розподіл таких витрат в рівних частинах: 50 відсотків обов’язкових платежів до бюджету сплачується роботодавцем та 50 відсотків найманим працівником.

3. Забезпечити механізм отримання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування.

4. Зменшити ставку єдиного соціального внеску до 18 відсотків.

5. Ініціювати комплексний перегляд законодавства, з метою внесення змін щодо скасування залежності штрафів, пені, інших передбачених законодавством обов’язкових платежів і зборів до розміру мінімальної заробітної плати та передбачити для проведення таких обрахунків відповідну кількість неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Джерело: http://fortetsya.org.ua/appeal/12318-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали