Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Земельний податок: пільги

31.10.2023 31 0 0

Чи вважаються пільгою положення ст. 283 ПК щодо несплати земельного податку за земельні ділянки (у т. ч. непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами) та чи подаються при цьому податкові декларації з плати за землю?

За інформацією загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, зазначені положення не вважаються пільгою. Окрім цього, не подаються податкові декларації з плати за землю за земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню відповідно до ст. 283 Податкового кодексу (далі – ПК).

Пояснюємо детальніше.

Платник податків має право користуватися податковими пільгами за наявності підстав у порядку, встановленому ПК. Це передбачає пп. 17.1.4 ПК. 

Відповідно до п. 30.2 ПК підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їхньої діяльності, об’єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.

Податкові пільги визначені у Довіднику пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довіднику інших податкових пільг, які розміщені на вебпорталі ДПС за посиланням: «Головна»/«Довідники, Реєстри, Переліки»/«Довідники»/«Довідники пільг».

Статтею 282 ПК визначено перелік пільг щодо сплати земельного податку, а ст. 283 ПК – перелік земельних ділянок, які не підлягають обкладенню земельним податком.

Зокрема, відповідно до п. 283.2 ПК не сплачується податок за земельні ділянки, непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їхнього забруднення вибухонебезпечними предметами, у випадку прийняття сільськими, селищними, міськими радами, військовими адміністраціями та військово-цивільними адміністраціями рішень про встановлення податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів у порядку, визначеному ПК.

До об’єктів обкладення земельним податком згідно з пп. 270.1.1 ПК належать:

  • земельні ділянки, які перебувають у власності;
  • земельні частки (паї), які перебувають у власності;
  • земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування.

Оскільки земельні ділянки, визначені ст. 283 ПК, не є об’єктом обкладення земельним податком, тому положення щодо несплати земельного податку за земельні ділянки (зокрема непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їхнього забруднення вибухонебезпечними предметами), визначені ст. 283 ПК, не вважаються пільгою та не включені до довідників пільг.

При цьому за такі земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню відповідно до ст. 283 ПК, не подаються податкові декларації з плати за землю.

ГУ ДПС у Черкаській області

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали