Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Земельний податок: пільги

31.10.2023

Чи вважаються пільгою положення ст. 283 ПК щодо несплати земельного податку за земельні ділянки (у т. ч. непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами) та чи подаються при цьому податкові декларації з плати за землю?

За інформацією загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, зазначені положення не вважаються пільгою. Окрім цього, не подаються податкові декларації з плати за землю за земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню відповідно до ст. 283 Податкового кодексу (далі – ПК).

Пояснюємо детальніше.

Платник податків має право користуватися податковими пільгами за наявності підстав у порядку, встановленому ПК. Це передбачає пп. 17.1.4 ПК. 

Відповідно до п. 30.2 ПК підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їхньої діяльності, об’єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.

Податкові пільги визначені у Довіднику пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довіднику інших податкових пільг, які розміщені на вебпорталі ДПС за посиланням: «Головна»/«Довідники, Реєстри, Переліки»/«Довідники»/«Довідники пільг».

Статтею 282 ПК визначено перелік пільг щодо сплати земельного податку, а ст. 283 ПК – перелік земельних ділянок, які не підлягають обкладенню земельним податком.

Зокрема, відповідно до п. 283.2 ПК не сплачується податок за земельні ділянки, непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їхнього забруднення вибухонебезпечними предметами, у випадку прийняття сільськими, селищними, міськими радами, військовими адміністраціями та військово-цивільними адміністраціями рішень про встановлення податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів у порядку, визначеному ПК.

До об’єктів обкладення земельним податком згідно з пп. 270.1.1 ПК належать:

  • земельні ділянки, які перебувають у власності;
  • земельні частки (паї), які перебувають у власності;
  • земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування.

Оскільки земельні ділянки, визначені ст. 283 ПК, не є об’єктом обкладення земельним податком, тому положення щодо несплати земельного податку за земельні ділянки (зокрема непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їхнього забруднення вибухонебезпечними предметами), визначені ст. 283 ПК, не вважаються пільгою та не включені до довідників пільг.

При цьому за такі земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню відповідно до ст. 283 ПК, не подаються податкові декларації з плати за землю.

ГУ ДПС у Черкаській області

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Мінагрополітики здійснює моніторинг відповідності критично важливих підприємств Критеріям
Мінагрополітики наголошує на неухильному дотриманні вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів протягом діяльності підприємств з дати прийняття рішення про визначення їх критично важливими.  Більше за темою: Бронювання військовозобов’язаних працівників агропромислового се...
09.05.2025
Скільки отримає пенсіонер у разі благодійної пожертви від юрособи
Якщо благодійна пожертва адресна, 70 % суми виплачується пенсіонеру, 30 % суми спрямовується до бюджету ПФУ та використовується як фінансовий ресурс на виплату пенсій. Більше за темою: Договір пожертви До фінансування пенсійних виплат на благодійній основі може долучитися будь-яка юридична або...
09.05.2025
Інструктаж з охорони праці у разі надомної або дистанційної роботи
Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи В організації працює три особи (начальник та 2 головних спеціаліста). Наразі стало питання щодо проходження навчання з ОП: чи повинен проходити начальник організації чи спеціаліст, який займається розробкою та реєстрацією інструкц...
Кращі матеріали