Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зарплату організаціям інвалідів банки можуть видавати без платіжок на ЄСВ

15.07.2020 40 0 0

За загальним правилом, банки приймають документи на виплату зарплати лише за умови одночасного подання документів на перерахування ЄСВ або ж підтвердження його завчасної сплати.

Виняток встановлено для підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, в яких кількість осіб з інвалідністю становить не менше 50% загальної чисельності і за умови, що фонд оплати праці таких осіб становить не менше 25% суми витрат на оплату праці.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 03.07.2020 р. № 2661/6/99-00-04-05-03-06/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення ... щодо переліку документів, які підтверджують що на підприємстві кількість інвалідів становить не менше 50 відс. для надання обслуговуючому банку та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до абзацу першого частини другої ст. 24 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон ;№ 2464), банки приймають від платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), зазначених у п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником розрахункових документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум єдиного внеску або документів, що підтверджують фактичну сплату таких сум у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Національним банком України та центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах праці, трудових відносин та зайнятості населення, соціального захисту населення.

При цьому п. 1 Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів від 09.09.2013 № 453 (далі - наказ № 453) визначено, що Порядок не застосовується щодо, зокрема, підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, у яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50 відс. загальної чисельності працівників, і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації самостійно щороку станом на 01 січня надають банкам інформацію, що підтверджує такий статус.

Інформація, що підтверджує статус підприємств та організацій громадських організацій інвалідів міститься, зокрема в статуті підпрємства, установи чи організації:

  • в рішенні про створення;
  • довідці (витягу) з ЄДРПОУ;
  • листі вищестоящої організації тощо.

Зауважуємо, що наказом № 453 не встановлено граничного терміну подання банку інформації про кількість працюючих на підприємстві інвалідів, водночас банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів (документів на переказ готівки) про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску.

Отже, інформація про підприємства та організації громадських організацій осіб з інвалідністю, у яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50 відс. загальної чисельності працівників, і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці надається банку такими підприємствами або організаціями до надання документів на виплату (перерахування) коштів для виплати заробітної плати.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали