Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Заповнення і подання таблиці даних платника податку при зупинці реєстрації ПН

27.11.2019 196 0 1

Платник податку має право подати до ДФС таблицю даних платника податку за встановленою формою.

  • види економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);
  • коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;
  • коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.11.2019 р. № 1317/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та порядку заповнення таблиці даних платника податку, і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Порядок складання та реєстрації в ЄРПН податкових накладних визначено статтею 201 ПКУ та регламентовано Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі - Порядок № 1307), та Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246).

Пунктом 201.1 статті 201 ПКУ передбачено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

Зазначеним пунктом, також встановлено перелік обов'язкових реквізитів, які зазначаються в окремих рядках податкової накладної.

Платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200.-1.3 статті 200-1 ПКУ.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до ЄРПН у разі дотримання вимог, встановлених ПКУ, Порядком № 1307 та Порядком № 1246, а також з урахуванням Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557.

Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України (пункт 201.16 статті 201 ПКУ).

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених ПКУ, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПКУ, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

З метою реалізації норм пункту 201.16 статті 201 ПКУ постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 117).

Відповідно до пункту 29 Порядку № 117 платник податку має право подати до ДФС таблицю даних платника податку (далі - ТПП) за встановленою формою згідно з додатком 3.

Згідно з пунктом 30 Порядку № 117, у ТПП зазначаються:

  • види економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);
  • коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;
  • коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.

Відповідно до пункту 31 Порядку № 117, ТПП подається із поясненням, в якому зазначається діяльність, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.

Пунктами 32 та 33 Порядку № 117 передбачено, що таблиця даних платника податку із поясненнями розглядається комісіями регіонального рівня протягом п'яти робочих днів після дня її отримання та приймається рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку.

У разі коли до контролюючого органу надійшла податкова інформація, що свідчить про надання платником недостовірної інформації в ТПП, яка була врахована, в тому числі в автоматичному режимі, комісії контролюючих органів мають право прийняти рішення про неврахування таблиці даних платника податку за формою згідно з додатком 5, яке надсилається платнику податку в порядку, визначеному статтею 42 ПКУ.

Комісії регіонального рівня, у визначений Порядком № 117 термін, приймають рішення про врахування або неврахування ТПП, яке протягом операційного дня стає доступним платнику податку в електронному кабінеті.

Також повідомляємо, що у разі неврахування ТПП платник має право подати її повторно.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які передбачені ПКУ.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали