Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Заохочувальні виплати у розрахунковому періоді: розраховуємо лікарняні

Прес-служба ФСС з ТВП

У новій редакції викладено Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі— Порядок № 1266). Застосовується він до страхових випадків, які настали з 04.07.2015.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 1266, середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхові внески на відповідні види загальнообов’язкового державного соціального страхування, на кількість календарних днів перебування у трудових відносинах у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин: тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.

Водночас Мінсоцполітики в листі від 16.09.2015 № 526/18/99-15 зазначило, що до набрання чинності постанови КМУ від 26.06.2015 № 439 (04.07.2015) заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхування враховувалися пропорційно відпрацьованому часу.

Та в Порядку № 1266 немає норми щодо необхідності здійснення пропорційного розподілу таких виплат, якщо у розрахунковому періоді є календарні дні, не відпрацьовані з поважних причин.

Відповідно до абзацу другого пункту 3 Порядку № 1266 місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

Тож якщо особа у цих місяцях отримала разову виплату, то сума виплати не включається до розрахунку середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Тому при розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності за страховими випадками, які настали з 04.07.2015, у разі якщо в місяці розрахункового періоду застрахована особа частину місяця хворіла, заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, нараховані та виплачені в даному місяці, включаються при обчисленні середньої заробітної плати в повному обсязі.

У разі ж якщо застрахована особа у розрахунковому періоді не відпрацювала місяць (з першого до першого числа) з поважної причини, зазначеної у пункті 3 Порядку № 1266, такий місяць виключається з розрахункового періоду, а заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, нараховані та виплачені в цьому місяці, не включаються при обчисленні середньої заробітної плати.

 

Джерело: http://golovbukh.ua/news/zaokhochuval...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали