Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зберігання/переміщення власного пального – акцизний склад пересувний

14.05.2019 1477 0 1


У разі використання транспортного засобу, зокрема автомобільного, з метою зберігання/переміщення власного палива такий транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного, а власник палива, відповідно, є розпорядником акцизного складу пересувного.

У разі використання товариством акцизного складу пересувного, який не зареєстровано у СЕАРП та СЕ, такий акцизний склад підлягає обов’язковій реєстрації у зазначеній системі.


ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 03.05.2019 р. № 1961/ІПК/20-40-40-02-18

Головне управління ДФС у області, керуючись ст. 52 Податкового, кодексу України (далі - Кодекс) розглянуло звернення щодо визначення суб’єктів господарювання розпорядниками акцизного складу/акцизного складу пересувного і, в межах компетенції щодо питань, зазначених у листі, повідомляє наступне.

Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесені зміни до норм Податкового кодексу, зокрема, і частині регулювання діяльності пересувних акцизних складів. Вказані зміни набирають чинності з 01 липня 2019 року.

Зважаючи на викладене, нормами законодавства, чинного з 01.07.2019 року встановлено наступне.

Щодо першого питання наведеного у Вашому звернені - за приписами пп. 14.1.224 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (в редакції, чинній з 01.07.2019) розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

У відповідності до пп. 14.1.224 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (в редакції, чинній з 01.07.2019) розпорядник акцизного складу пересувного - суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який є власником пального або здійснює діяльність з виробництва спирту етилового та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому належить такий транспортний засіб:

  • реалізує або зберігає пальне або спирт етиловий;
  • ввозить пальне на митну територію Україні, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу.

Не є розпорядником акцизного складу пересувного суб'єкт господарювання (перевізник, експедитор), який здійснює транспортування пального або спирту етилового.

Абзацом б п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу визначено, що акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Згідно з абзацом другим п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу реалізація пального - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

  • до акцизного складу;
  • до акцизного складу пересувного;
  • для власного споживання чи промислової переробки будь-яким іншим особам.

Операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України не виробниками пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), або у разі використання пального, з якого сплачене акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу не вважаються реалізацією пального.

Згідно з пп.14.1.61 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України акцизний склад пересувний - транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.

Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:

а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується (крім пального або спирту етилового, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом «а» пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України);

б) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;

в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу.

Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.

Таким чином, у разі використання транспортного засобу, зокрема, автомобільного, з метою зберігання/переміщення власного палива, такий транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного, а власник палива, відповідно, є розпорядником акцизного складу пересувного.

Щодо другого питання Головне управління ДФС у області зазначає наступне.

У відповідності до абз. 2 пп. 230.1.1 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати усі акцизні склади - у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу.

Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Отже, у разі використання товариством акцизного складу пересувного, який не зареєстровано у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, такий акцизний склад підлягає обов’язковій реєстрації у зазначеній системі.

Водночас повідомляємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали