Зміни в законодавстві з 28 серпня по 1 вересня 2023 року
За словами Голови податкового комітету ВРУ Данили Гетманцева, ситуація з блокуванням податкових накладних стабілізувалася.
Нова Стратегія розвитку фінансового сектору України передбачає, що курс долара на готівковому ринку не повинен відхилятися від офіційного більш ніж на 5%.
Фахівці Української Ради Бізнесу детально проаналізували проєкти законів №9569 та №9570 та зазначають, що ці проєкти є недоцільними у поточних умовах, їх реалізація погіршить адміністрування ЄСВ та призведе до збільшення видатків на Пенсійний фонд.
Нова форма декларації з ПДВ буде введена з 1 вересня 2023 року, починаючи зі звітування за серпень 2023 року. Однак, сама форма декларації залишається незмінною.
Мінекономіки у своєму листі від 18.08.2023 №2704-20/43397-01 зупинилося на вимогах Порядку бронювання військовозобов'язаних №45.
Запроваджено спрощення алгоритму заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції платниками та органами виконавчої влади шляхом скорочення кількості його обов’язкових полів.
Головне управління ДПС у Житомирській області інформує, що у 2023 році граничний обсяг доходу для платників єдиного податку третьої групи зі ставкою 3 або 5 відсотків визначається пропорційно до кількості календарних місяців поточного календарного року, протягом яких платник єдиного податку не застосовував спрощену систему з особливостями оподаткування.
Роботодавець повинен перевіряти наявність у чоловік віком від 18 до 60 років військово-облікових документів: у військовозобов’язаних – військових квитків або тимчасових посвідчень, а у призовників – посвідчень про приписку до призовних дільниць.
Перевірити, чи сплачує роботодавець за вас страхові внески, можна на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України або у мобільному додатку “Пенсійний фонд”.
У такому разі у табелі обліку робочого часу можна вказати позначку «НЗ» або позначку «ІН».