Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виплата дивідендів юрособам: як нарахувати авансові внески?

Редакція

31.03.2016 333 0 0

Лист ДФС від 12.03.16 р. № 5383/6/99-99-19-02-02-15.

ДФС щодо нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів юридичними особами - платниками єдиного податку повідомляє.

Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок  погашення  грошових  зобов'язань   з   інших   податків  і   зборів (обов'язкових платежів).

Для платників єдиного податку юридичних осіб у разі виплати власникам корпоративних прав (засновникам платників єдиного податку) дивідендів встановлено обов'язок їх оподаткування відповідно до положень  розділів III і IV ПК.

Винятків щодо несплати авансового внеску, передбаченого п.п. 57.11.2 ПК, для юридичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи не передбачено.

Таким чином, юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, у тому числі сільськогосподарські товаровиробники, у разі прийняття рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), зобов'язані у порядку, визначеному п. 57.11 ПК, нараховувати та вносити до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів, розрахований з усієї суми такої виплати.

У разі виплати юридичними особами, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, дивідендів, такі платники єдиного податку, окрім розрахунку єдиного податку, подають Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, у якій у рядку 20 відображають внесені до бюджету авансові внески з податку на прибуток.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали