З 1 травня 2019 року в Україні запроваджено реєстр платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, засобами якого буде здійснюватися реєстрація платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового - розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних.
Водночас, з урахуванням перехідних положень, закріплених у Податковому кодексі:
На сьогодні Кабміном не затверджено порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового та реєстрації платників податків - розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. У Міністерством юстиції не зареєстровані форма акта проведення інвентаризації обсягів залишків спирту етилового та форма заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів.
Деякі суб’єкти господарювання (далі – СГ) укладають договори підряду (надання послуг / виконання робіт), за умовами яких використовується пальне замовника, а не підрядника. Органи ДФС вважають, що за таких обставин замовник повинен реєструватися платником акцизного податку. Розглянемо, чи правомірні такі вимоги, зважаючи на правову позицію Верховного Суду з цього питання.
Замовник робіт надав виконавцеві пальне: чи потрібно реєструватися платником акцизу
Який порядок реєстрації акцизних складів, на території яких провадиться діяльність з вироблення, оброблення (перероблення), змішування, фасування, зберігання, одержання чи видачі пального?
Які ставки акцизного податку встановлені для спирту плодового та спирту коньячного?
Яким чином розраховується та сплачується акцизний податок з переобладнаних транспортних засобів та до якого органу ДФС може звернутись особа – власник ввезеного на митну територію України транспортного засобу, що переобладнується, з метою визначення коду УКТЗЕД, ставки і розміру акцизного податку?
Акцизний податок 2019: як скласти звітність
Якщо Товариство, що здійснює операції з продажу пального за допомогою паливних карток та талонів не здійснює операцій з фізичного відпуску (відвантаження) пального, а здійснює лише операції з продажу паливних карток, талонів на пальне, за якими пальне отримується покупцями через АЗС, які належать іншим суб’єктам господарювання.
Реєстрація акцизних складів та складання акцизних накладних
Спеціального нормативного акта, у якому було б установлено норми витрат дизпалива та мастил на сільгосптехніку, в Україні не затверджено.
Якими нормами витрат можна керуватись, списуючи ПММ на роботу сільгосптехніки?
Витрачаєте ПММ на роботу сільгосптехніки? Рівняємося на норми
Чи можна самостійно розробити форми для списання ПММ? Як це зробити?
За якими документами списувати використані ПММ?
Акцизний склад пересувний: які обсяги пального враховуватимуться