• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Повернення товару, оплаченого платіжною карткою: коли застосовувати РРО?

20.05.2020 303 0 0

Читайте за темою:

Повернення товару: коли можна без РРО?

Продавець отримав оплату за товар у безготівковій формі – покупець розрахувався карткою. Але потім покупець вирішив повернути вже оплачений товар. Оформлення продавцем розрахункового документа про перерахування грошей до банку покупця при поверненні ним товару – це розрахункова операція (ст. 2 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі – Закон № 265). А значить, необхідно застосовувати РРО. Коли в такій ситуації продавцеві треба застосовувати РРО та як оформити повернення грошей покупцеві, роз’яснюється в Індивідуальній податковій консультації ДПС від 14.04.20 р. № 1513/6/99-00-05-04-01-06/ІПК.

Варіант 1. Повернення товару відбувається безпосередньо в магазині, де був куплений товар. У цьому випадку продавець проводить повернення через РРО і платіжний термінал. При цьому покупцеві видає фіскальний касовий чек видачі грошей (типова форма № ФКЧ-2) і квитанцію терміналу. І тоді проблем зазвичай не виникає. 

Варіант 2. Оплата надходила через Інтернет і місце розрахунків не визначено, товар доставлявся поштою. У такій ситуації при поверненні покупцеві грошей РРО не застосовується. А гроші перераховуються на картку покупця, з якої був оплачений товар. 

Дійсно, так можна чинити, коли місце проведення розрахунків за покупку визначити неможливо (наприклад, у разі придбання електронних книг, страхових полісів). Адже якщо в момент оплати РРО не застосовувався, то і при поверненні грошей його застосовувати не треба. Проте якщо товар був оплачений через Інтернет і доставлений поштою, то продавець, на думку тих же податківців, повинен застосовувати РРО (ЗІР, категорія 109.02). Але тоді і при поверненні грошей за такий товар теж треба застосовувати РРО. Оскільки повернення грошей за товар – це теж розрахункова операція.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали