Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Включення ЖБК до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Редакція

02.11.2017 428 0 0

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що правові, організаційні, економічні та соціальні основи функціонування кооперації в Україні визначаються Законом України від 10.07.2003 №1087-IV «Про кооперацію» зі змінами та доповненнями.

Згідно з Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Державного комітету з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 №76, житлово-будівельним кооперативом (далі – ЖБК) вважається юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об’єдналися на основі об’єднання їх майнових пайових внесків для участі в будівництві або реконструкції житлового будинку (будинків) і наступної його (їх) експлуатації.

Механізм прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (далі – об’єкти) визначає Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів» (далі – Порядок).

Відповідно до п.11 Порядку датою прийняття в експлуатацію об’єкта є дата реєстрації декларації або видачі сертифіката.

Відповідно до п/п.14.1.121 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) неприбуткові підприємства, установи та організації – неприбуткові підприємства, установи та організації (далі – неприбуткові організації), які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п.133.4 ст.133 ПКУ.

Вимоги, яким одночасно зобов’язана відповідати неприбуткова організацієя встановлено п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 ПКУ.

Згідно із п.п.133.4.6 п.133.4 ст.133 ПКУ до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені ЖБК (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства).

Отже, ЖБК має право на отримання статусу неприбутковості після закінчення будівництва (або придбання) і здачі об’єкта в експлуатацію у разі його подальшого обслуговування та управління таким ЖБК. При цьому такий ЖБК позбавляється права в статусі неприбуткової організації здійснювати будівництво інших об’єктів.

Слід зауважити, що ЖБК додатково подають до контролюючого органу документи, які підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку, і подальшого його обслуговування та управління ним прилеглої до нього території.

Джерело: http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали